TUTVUSTAME

Uus Volvo V90

Volvo Cars esitleb oma uut stiilset ja mitmekülgset universaalmudelit V90

Stiilne ja mitmekülgne V90 – uusim liige numbriga 90 tähistatud Volvo tippmudelite sarjas – võtab koha sisse auhindadega pärjatud maasturi XC90 ja hiljuti müügisaalidesse jõudnud luksusklassi sedaani S90 kõrval.

Põhinedes Volvo Carsi rikkalikul kogemustepagasil universaalautode segmendis, millele pani üle 60 aasta tagasi aluse mudel Volvo Duett, astub uus premium-klassi universaal V90 jällegi pika sammu edasi – nii oma disaini, materjalide kui ka teostusega, olles seejuures erakordselt praktiline, nagu üks tõeline universaal olema peab.

„Meil on universaalide segmendis väga tugev positsioon,“ ütles Volvo Carsi president ja tegevjuht Håkan Samuelsson. „Paljud inimesed peavadki meid just universaalautode margiks. Kuigi Volvo nimi tähistab täna palju enamat kui vaid universaalmudeleid, tunneme me tõelist uhkust, et V90 seda rikkalikku pärandit edasi kannab.”

Uus V90 on juba kolmas auto Volvo mudelivaliku tippu kuuluvas tootesarjas, mille tähiseks on number 90. Kõik kolm on ehitatud autotootja poolt spetsiaalselt välja töötatud modulaarsele SPA-platvormile (Scalable Product Architecture – skaleeritav tootearhitektuur), mis on avanud rohkelt uusi võimalusi Volvode kujundamisel, kõige vajalikuga varustamisel ning valmistamisel.

„Moodsa premium-klassi universaali puhul on põhiküsimus universaalkerega kaasas käiva funktsionaalsuse ja luksusliku sõidukeskkonna intrigeerivas kombinatsioonis. Meie uutele Volvodele omane elegantne sisekujundus on ühendatud suure pagasiruumiga, pakkudes just õiget laadi funktsionaalsust – nii mugavate sidelahenduste kui ka pagasi hoiuvõimaluste näol,” rääkis Thomas Ingenlath, Volvo Carsi asepresident disaini alal.

Uus V90 saab kaasa tipptasemel poolautonoomse sõidutehnoloogia Pilot Assist ja kõige edumeelsema standardvarustusena pakutava turvapaketi kogu autoturul, kuhu kuuluvad mh suurte loomade tuvastusfunktsioon ja teelt väljasõitmise vältimissüsteem. Lisaks pakub auto oma klassi parimaid ühendus- ja sidevõimalusi, nt on siin olemas nutitelefoni kasutamiseks mõeldud Apple CarPlay.

Volvo Cars on teinud väsimatult tööd ka uue mudeli sõidudünaamika kallal ning tulemuseks on täiesti uuel tasemel suurepärased sõiduelamused, mida iseloomustavad esmaklassiline juhitavus ning auto vahetu ja etteaimatav reageerimine.

„Meil on V90 jaoks väga tugev pakkumine. Meie poolt välja töötatud PowerPulse-tehnoloogia tõstab märgatavalt meie diiselmootori suutlikkust, bensiini- ja elektrimootoriga pistikhübriid T8 arendab aga võimsust umbes 410 hj ning läbib üksnes elektri jõul ligikaudu 50 km,” rääkis dr. Peter Mertens, Volvo Carsi asepresident uurimis- ja arendustegevuse alal.

Volvo V90

Koosta oma unistuste Volvo

Volvo konfiguraatoris

Volvo V90

E-Brošüür

Inglise keeles