Pressiteade •

Concept Recharge visualiseerib Volvo Carsi teed jätkusuutliku liikuvuse suunas

Volvo Carsi tuleviku manifestiks nimetatud täiselektriline Concept Recharge on palju enamat, kui ettevõtte tulevase disainikeele ja tootestrateegia tutvustamine.

Concept Recharge näitab, milliseid samme Volvo Cars astub kõigis täiselektriliste autode arendamise valdkondades, et vähendada oma autode ja kogu ettevõtte süsinikujalajälge. Ettevõte kavatseb 2030. aastaks müüa ainult täiselektrilisi autosid ning soovib 2040. aastaks olla kliimaneutraalne ringlusettevõte.

Volvo Cars astub suuri samme, vähendamaks oma autode süsinikuheitmeid: kasutab autode interjööris jätkusuutlikke materjale, toodab taaskasutusmaterjalidest rehve, parandab aerodünaamikat ning rakendab veel muidki meetmeid.

Volvo Cars usub, et kui need sammud kombineerida rohelise energia kasutamisega kogu süsinikdioksiidivaba tarneahela, tootmisprotsessi ja auto kasutusaja jooksul, saab vähendada auto elutsükli CO2-mõju 80% (võrreldes 2018. aasta Volvo XC60-ga), kaotamata seejuures Volvole omaseid esmaklassilisi omadusi.

See tähendaks, et Concept Recharge’i 100% ulatuses taastuvenergiaga laadimisel jääks üldine elutsükli CO2-mõju alla 10 tonni.

“Elektriautode ajastus on võtmetähtsusega, kui kaugele saab täislaetud akuga sõita,” ütles Volvo Carsi strateegilise ja brändidisaini juht Owen Ready. “Lihtne lähenemine on lisada rohkem akusid, kuid see ei ole sama, mis lihtsalt suurema kütusepaagi lisamine – akud lisavad kaalu ja suurendavad süsinikujalajälge. Seega peame sõiduulatuse pikendamiseks suurendama üldist tõhusust. Concept Recharge’iga uurime suhet tõhususe ning samasuguse ruumi, mugavuse ja sõiduelamuse vahel nagu tänastes linnamaasturites.”

Volvo Cars on esirinnas säästvate ja looduslike materjalide kasutamisega oma autodes ning Concept Recharge on järjekordne tõestus selle ambitsiooni edasiarendamises.

Sisekujunduses on rohkelt kasutatud nii looduslikke kui ka taaskasutusmaterjale – näiteks vastutustundlikult hangitud Rootsi vill, keskkonnasõbralikud tekstiilid ja looduslikest allikatest loodud kerged komposiitmaterjalid.

Villast on valmistatud naturaalne hingav kangas, mis ei sisalda lisaaineid. Seda sooja ja pehmet materjali kasutatakse istmete seljatoe ja armatuurlaua ülaosas. Põrand ja uste alumised osad on kaetud täisvillase vaipkattega.

Istmepadjad ja uste puutepinnad on valmistatud keskkonnasõbralikust materjalist, mis sisaldab tselluloosist saadud Tencel™-kiudu, mis on vastupidav ja nahasõbralik. Äärmiselt vee- ja energiasäästliku protsessi käigus toodetud kiudu kasutades vähendavad Volvo disainerid plastide kasutamist interjööridetailides.

Selja- ja peatugedel, samuti osal roolist kasutatakse Volvo Carsi poolt loodud uut materjali nimega Nordico. See on pehme materjal, mis tuleb Rootsi ja Soome jätkusuutlikest metsadest pärinevatest biopõhistest ja taaskasutatud koostisosadest ning selle CO2-jalajälg on 74% väiksem kui nahal.

Mujal salongis, sealhulgas alumistes panipaikades, peatugede tagaosas ja jalatugedel kasutatakse koostöös tarnijatega välja töötatud linast komposiiti. See sisaldab linataimest saadud kiudusid, mis on segatud komposiitidega, et tagada tugev ja kerge materjal ja samas atraktiivne ja loomulik elegants.

Ka esimesed ja tagumised kaitserauad ning lävepakud on valmistatud linakomposiidist. Nii interjööris kui väliskujunduses vähendavad linakomposiidist detailid plastiku kasutamist märkimisväärselt.

“Concept Recharge’iga oleme loonud mugava ja funktsionaalse ruumi,” ütles sisekujunduse juht Lisa Reeves. “Salongis kasutatavad looduslikud materjalid ning tekstuuride ja toonide ühtlustamine peegeldavad Skandinaavia tipptasemel disaini ajatut elegantsi.”

Kuna sisepõlemismootor annab teed täiselektrilisele jõuallikale, on rehvide roll veelgi olulisem. Need ei ole üliolulised mitte ainult ohutuse seisukohalt, vaid aitavad suuresti kaasa ka sõiduki aku mahutavusele. See tähendab, et elektriautodel peavad alati olema tehnoloogia tipptasemel rehvid.

Seetõttu on Concept Recharge’ile ette nähtud Pirelli erirehvid, mis on täiesti mineraalõlivabad ja valmistatud 94% ulatuses mittefossiilsetest materjalidest, sealhulgas taaskasutatud ja taastuvatest materjalidest nagu looduslik kumm, räni, viskoosikiud ja biopolümeer. See peegeldab Volvo Carsi ja Pirelli ühist ringkäitlust, mis keskendub ressursitarbimise ja keskkonnamõju vähendamisele.

Lisaks säästvatele materjalidele, elektrilisele jõuallikale ja spetsiaalsetele rehvidele parandab Concept Recharge ka maasturite keskkonnasõbralikkust tõhususe ja aerodünaamika abil.

Concept Recharge’iga vaatab Volvo Cars aerodünaamika tulevikku, kus on uuenduslikud aerodünaamilised omadused nagu õhuvoolu siluvad välisdetailid, uus veljedisain, madalam katus ja püstisem tagaosa.

Klassikalise linnamaasturi välimusega autol on sõiduulatuse suurendamiseks parem õhuvool ning uskumatult palju ruumi, mis on saavutatud tänu elektriauto madalamale põrandale.

“Seni kuni kliendid soovivad jätkuvalt samu omadusi, mis maasturitel, oleme otsustanud toota autosid, mis pakuvad täielikku turvalisust ja mugavust ning vähendavad nende keskkonnamõju,” ütles Owen Rea

17. 11. 2021