Pressiteade •

Uuenduslikud Recharge rehvid saavad olema täiselektriliste Volvode baasvarustuses

Volvo Cars varustab Põhja- ja Kesk-Euroopas kõik oma täiselektrilised autod uute aastaringselt kasutatavate Recharge rehvidega, esitades väljakutse tavapärastele rehvidele.

Pakkudes rehve, mis suudavad turvaliselt toime tulla mitmekülgsemates ilmastikuoludes, kui tavapärased suve- või talverehvid, loodab Volvo Cars oma klientide elu lihtsamaks muuta, vähendades seejuures ka CO2-heidet.

Recharge rehvid on esimesed aastaringseks kasutuseks mõeldud rehvid, millel A-klassi energiatõhusus. See uuendus on kooskõlas Volvo Carsi sooviga saada autotööstuse liidriks jätkusuutlike lahenduste pakkujana.

Võrreldes tavaliste talverehvidega vähendavad Recharge rehvid täiselektrilise Volvo XC40 Recharge’i puhul energiakulu kuni 8%, kasvatades sellega keskmist sõiduulatust.

Mida enam hakkavad kliendid samu rehve kasutama aastaringselt, seda enam saab vähendada alumiiniumvelgede tootmist, mis toob omakorda keskkonnasäästu.

„Elektriautode puhul on rehvide veeretakistuse vähendamine olulisem kui sisepõlemismootoriga autode puhul, sest elektriautode sõiduulatus ja energiatarve on sellele palju tundlikum,“ sõnas Gisela Blomkvist, Volvo Carsi jätkusuutlikkuse keskuse juhataja. „Tavaliselt kehtib see rohkem suverehvide puhul, kuid Recharge rehvidega lisandub kokkuhoid ka talvekuudel, mille kasutegur nii meie klientidele kui loodusele on selge.“

Suures osas Euroopast ei pruugi tavapärane eraldi suve- ja talverehvide lahendus olla ilmastiku- ja teeolusid arvestades kõige turvalisem.

Volvo eksperdid on tuvastanud, et nullkraadise temperatuuri juures on Recharge rehvid turvalisemad kui tavalised rehvid. Nendes tingimustes on Recharge rehvid kõige turvalisem valik.

Vaid täiselektrilise Recharge mudeliperekonna jaoks arendatud rehvid pakuvad turvalise sõidu parimat tasakaalu ja on tõhusad vahelduvates ilmastiku- ja teeoludes.

„Ideaalmaailmas ärkaksid sa igal hommikul üles, vaataksid aknast välja, kuulaksid ilmateadet ning paneksid enne sõitmaminekut täpselt õiged rehvid alla,“ sõnas Volvo Carsi ohutuskeskuse vanemekspert Jan Ivarsson. „Ilmselgelt on see liiga palju nõutud, seega pakume oma Recharge rehvidega parimas tasakaalus alternatiivi, et meie klientidel aastaringselt turvaline sõita oleks.“

Tõsi, Recharge rehvid ei ole päris kõikidele parim valik. Inimeste jaoks, kes elavad või käivad tihti kohtades, kus talvised tingimused on eriti rängad ning jääl ja lumel sõitmine on tavapärane, jäävad parimaks valikuks siiski tavapärased lamell- või naastrehvid, mida saab ka lisavarustusena tellida.

17. 03. 2021