Pressiteade •

Volvo elektriajamite sünnikohaks saab Skövde, Rootsi

Volvo hakkab oma elektrimootoreid tootma Skövdes asuvas tehases ja kavatseb nende tootmisel täielikult oma jõududega hakkama saada hiljemalt kümnendi keskpaigaks. Lähiaastatel investeerib Volvo sellesse 700 miljonit Rootsi krooni.

Ettevõte soovib pühenduda premium-klassi elektriautode tootmisele. Plaanide kohaselt peaks 2025. aastaks müügist 50 protsenti moodustama täiselektrilised autod ning ülejäänud peaksid olema hübriidid.

Skövde on olnud osa Volvo ajaloost alates asutamisest 1927. aastal. Elektrimootorite tootmise lisamine tehase töösse tähendab, et Skövde on ka osa ettevõtte tulevikust.

Volvo teatas novembri alguses, et investeerib uue põlvkonna autode elektrimootorite loomisse ja arendusse märkimisväärselt ning rõhuasetus on just nende tööde ise tegemisel. Planeeritavad investeeringud Skövdesse on esimene samm selle suunas.

Esmalt hakatakse Skövdes elektrimootoreid kokku panema. Hiljem kavatseb ettevõte kogu nende tootmisprotsessi Skövde tehasesse tuua.

„1927. aastal toodetud esimese Volvo jõuallikas oli Skövdes ehitatud,“ ütles tööstusoperatsioonide ja kvaliteedi valdkonna vanem-asepresident Javier Varela. „Meeskond on äärmiselt kogenud ja pühendunud kõrgeimatele kvaliteedistandarditele vastamisele. Seega on igati loomulik, et nad saavad osa meie põnevast tulevikust.“

Autotööstuses sisepõlemismootori rolli üle võtvad elektrimootorid on koos akude ja elektroonikaga elektriautode peamiseks osaks. Nende kolme komponendi omavaheline koostöö on premium-klassi elektriautode arendamisel kriitilise tähtsusega.

Elektrimootorite arendus- ja tootmistöö ise tegemine võimaldab Volvo inseneridel uute Volvode elektrimootoreid ja kogu jõuülekannet veelgi optimeerida. See lähenemine võimaldab saavutada paremat energiatõhusust ja üldist jõudlust.

Volvo elektrimootorite loomine ja arendus toimub Rootsis Göteborgis ja Hiinas Shanghais. Lisaks praegusele ajamiarendusele ja tipptasemel akulaboritele avas Volvo hiljuti Shanghais ka uue elektrimootorite labori.

Ülejäänud tegevused, mis keskenduvad Skövdes sisepõlemismootorite tootmisele, viiakse Volvo tütarettevõtte Powertrain Engineering Sweden (PES) alla. Nagu varasemalt teatatud, kavatsetakse PES ühendada Geely sisepõlemismootorite tootmisega.

14. 12. 2020