ROOTSI GRAATSIA

Harmooniline disainipuhas, lihtne luksus täiendatud ohutuse ja mugavusega kõigi 7 reisija jaoks.

Uus integreeritud elektriline jõuajam.

Volvo Carsi tippmaasturi Volvo XC90 uuenenud versioonil on 2020. mudeliaastast uudne kütusesäästlik mootorilahendus. Tegemist on järjekordse sammuga ettevõtte ambitsioonika elektrifitseerimisstrateegia elluviimisel. Uuenduskuuri läbinud XC90 on esmakordselt varustatud Volvo kineetilist energiat salvestava pidurisüsteemi edasiarendusega, mille lisamisel olemasolevale sisepõlemismootorile sündiski uus integreeritud elektriline jõuajam. Uus XC90 kannab esimesena uut ‘B’ seeriatähist. Uus elektriline ajamisüsteem toob kaasa kuni 15% võrra madalama kütusekulu ja heitmetaseme reaalsetes sõiduoludes. Pidurdamisel tekkiva kineetilise energia salvestamine ja rakendamine aitabki vähendada kütusekulu ja heitmeid. ‘B’-seeria, kuhu nüüdsest uus XC90 kuulub, kujutab endast märkimisväärset edusammu Volvo Cars’i elektrifitseerimisstrateegia ellurakendamisel. Uus XC90 ‘B’-seeria täiendab elektriliste mudelite reas olemasolevaid Volvo T8 Twin Engine pistikuhübriide.

Värskenduskuur disainile.

Välimuses on algupärasele auhinnatud disainile tehtud kerge värskenduskuur – uued veljed, välisvärvid, modernse ilmega esivõre ja veel mitmed väiksemad detailid. Tipptasemel sisekujundust märkimisväärselt muudetud ei ole, küll aga on nüüdsest võimalik valida veel enamate istmekombinatsioonide vahel. Uus XC90 on saadaval mitmete istmelahendustega, et erineva elustiili ja eelistustega autoostjad leiaksid endale sobivaima: neljakohaline Excellence variant, seitsmekohaline ja uudisena nüüd ka kuuekohaline. Veelgi suuremaid võimalusi isikupärastamiseks pakuvad uued, sealhulgas ka villasegust salongimaterjalid.

Volvo SPA skaleeritav tootearhitektuur jätkab võidikäiku.

Kui teise põlvkonna ehk 2015. mudeliaasta XC90 turule toodi, tähistas see Volvo Cars’i transformatsiooni algust. Toonane XC90 tugines Volvo poolt välja töötatud uuel platvormil, mootori- ja turvalisustehnoloogial. Samuti väljendas see Volvo uut visuaalset olemust ja oli ühtlasi ka esimene mudel, mis esitles uut skaleeritavat tootearhitektuuri Scalable Product Architecture. Kõik need uudsed tehnoloogilised lahendused ja innovatsioonid, mida pakuti ajavahemikus 2015-2019 teistel Volvo 90- ja 60-seeria mudelitel, on alati leidnud kindla koha ka XC90 varustuses.

Uued juhiabisüsteemid nüüd ka Volvo XC90-l.

Aktiivturvalisustehnoloogia poolel on nüüd XC90 juhil abiks City Safety abisüsteem ja pimenurga infosüsteem. Automaatpidurdusega City Safety on tänini ainus juhiabilahendus, mis suudab tuvastada ka jalakäijaid, jalgrattureid ja suuremaid loomi. Esmakordselt XC60-l esitletud vastutulevate sõidukite jälgimissüsteem Oncoming Lane Mitigation on nüüd olemas ka XC90 varustuses, samuti on nüüdsest ristuva liikluse hoiatus Cross Traffic Alert varustatud automaatpiduriga. Kõik eelmainitu koos passiivturvalisuslahendustega muudab XC90 üheks kõige turvalisemaks sõidukiks ning rõhutab Volvo Cars’i kindlat pühendumist maksimaalselt turvaliste autode tootmisele.

Esmaklassiline ühendusvus.

XC90 oli esimene Volvo mudel, mis pakkus Apple CarPlay ühenduvust, nüüd ühildub see ka Android Autoga. XC90 Sensus info- ja meelelahutussüsteem on viimastel aastatel saanud mitmeid uuendusi, nüüd on sellega integreeritud ka Spotify muusikarakendus.

Täiesti uus Volvo XC90

Koosta oma unistuste Volvo

Volvo konfiguraatoris