Pressiteade •

Uus täiselektriline Volvo EX90: Volvo Carsi uue ajastu algus

Seitsmekohaline täiselektriline linnamaastur Volvo EX90 tõstab turvalise ja jätkusuutlikuma elustiili taset veelgi ning tähistab Volvo Carsi uut ajastut ning kindlat suunda täiselektrilise tuleviku poole.

Alates Volvo EX90-st esitleme igal aastal ühte uut täiselektrilist autot. Meie eesmärk 2030. aastaks müüa ainult täiselektrilisi autosid on üks ambitsioonikamaid elektrifitseerimise kavasid autotööstuses ja ülioluline selleks, et olla kliimaneutraalne ettevõte aastaks 2040.

  1. novembril esitlesime Stockholmis oma uut täiselektrilist tippmaasturit, mis peegeldab meie Rootsi juuri. See on peegeldus ka meie globaalsest jalajäljest ettevõttena – EX90 hakatakse alates järgmisest aastast tootma USA-s ja hiljem ka Hiinas. Meie eesmärk on, et selleks ajaks oleksid need kaks tootmisüksust kliimaneutraalsed.

Volvo EX90 on ehe skandinaavia disaini kehastus, kus on harmoonilises kooskõlas vorm ja funktsionaalsus. Mitmekülgses, stiilses ja kaasaegse välimusega pereautos on tipptasemel tehnoloogia, mis tagab kõrge turvalisuse, tõhususe ja ühenduvuse.

“Volvo EX90 näitab, kus me hetkel oleme ja kuhu edasi liigume,” ütles Volvo Carsi tegevjuht Jim Rowan. “Täiselektriline auto, mille sõiduulatus ühe laadimisega on kuni 600 kilomeetrit, on esimene Volvo, mis on osa laiemast ökosüsteemist, ühendudes sinu kodu ja muude seadmetega. Volvo EX90 on Volvo Carsi jaoks mitmes mõttes millegi uue algus.”

EX90 tagab sinu ja sinu lähedaste turvalisuse

Volvo EX90 on turvalisem kui ükski varasem Volvo. Turvasüsteemid mõistavad sind ja ümbritsevat keskkonda. Süsteem muutub aja jooksul veelgi targemaks ja turvalisemaks, sest õpib uutest andmetest ja saab uuendusi.

Volvo EX90 ümbritseb nähtamatu turvakilp. Nii autos sees kui väljas on tipptasemel andurid, kaamerad, radarid ja LiDAR, mis loovad Volvo Carsi välja töötatud tarkvara kasutades 360-kraadise ülevaate ümbritsevast.

Meie andurid ei väsi ega lase end häirida. Nad reageerivad, kui oled ise sellega vaid murdosa võrra hiljaks jäänud – LiDAR tajub ees olevat teed nii päeval kui öösel ning suudab ka suurel kiirusel näha väikseid objekte sadu meetreid eespool. See annab rohkem aega teavitamiseks, tegutsemiseks ja ohu vältimiseks. Andurid aitavad kaasa ka Pilot Assisti töökindluse ja üldise tulemuslikkuse parandamisele, pakkudes täiustatud roolimisabi sõiduraja vahetamisel.

Nähtamatu turvakilp on ka autos sees. Spetsiaalsetel algoritmidel põhinevad andurid ja kaamerad mõõdavad juhi pilgu kontsentratsiooni, võimaldades EX90-l mõista, kui oled hajameelne, unine või on su tähelepanu muul viisil juhtimisest eemal. Sõiduk saab aru, kui jääd sõidu ajal magama või sind tabab haigushoog, ning peatub ohutult ja kutsub abi.

Tänu tipptasemel anduritele, sealhulgas LiDAR-ile, on EX90 esimene Volvo, mis on valmis autonoomseks sõiduks..

Eesmärgiga tehnoloogia

Põhisüsteem – NVIDIA DRIVE platvormid Xavier ja Orin ohutussüsteemide ja tehisintellekti jaoks, Qualcomm Technologies Snapdragon® Cockpit Platforms ja Volvo inseneride poolt väljatöötatud tarkvara – juhib alates ohutusest ja meelelahutusest kuni aku töötamiseni enamikku auto põhifunktsioone. Lõpptulemuseks on intuitiivne ja nauditav sõidukogemus.

Volvo EX90 ei ole lihtsalt uus auto, vaid ratastel tipptasemel arvuti. Nii nagu nutitelefon või sülearvuti, muutub ka EX90 tänu regulaarsetele tarkvarauuendustele aja jooksul järjest paremaks.

Kombineerides Qualcomm Technologies Snapdragon® Cockpit Platformsi tipptasemel arvutusvõimsuse Epic Gamesi poolt välja töötatud ja maailma suurimate mängude jaoks kasutatava 3D Unreal Engine’i visualiseerimisvõimekusega, on auto ekraanidel (sh head-up ekraanil) välkkiire arvutusvõimekus ja kvaliteetne graafika.

15-tolline keskekraan on väljund ühele parimatest pakutavatest info- ja meelelahutussüsteemidest, millel on Google’i rakendused ja teenused põhivarustuses. Volvo EX90 ühildub ka juhtmevaba Apple CarPlayga.

Tänu põhivarustuses olevale 5G-ühendusele on keskekraanile lihtne paigaldada juhile vajalikke rakendusi ja nautida intuitiivset navigeerimist. Uus tippkvaliteediga Bowers & Wilkinsi audiosüsteem koos Dolby Atmose ja peatugedesse integreeritud kõlaritega tagab kaasahaarava heli.

Volvo EX90-l on põhivarustuses ka telefonivõtme tehnoloogia. Sinu nutitelefon toimib võtmena – avab auto automaatselt ja käivitab sinu lähenemisel isikliku tervituse. Autosse sisenemisel laetakse sõidukisse automaatselt sinu isiklik profiil.

EX90 ülimalt elegantses salongis on kasutatud looduslikke ja vastutustundlikult toodetud materjale. Sisekujundus peegeldab jätkusuutlikkust ning meie ambitsiooni olla aastaks 2040 täielikult kliimaneutraalne ettevõte.

Jätkusuutlikum elustiil

Volvo EX90 on ideaalne kaaslane jätkusuutlikuks elustiiliks. WLTP testitsükli kohaselt võimaldab see ühe laadimisega kuni 600 kilomeetri pikkust heitmevaba sõiduulatust ning laeb aku vähem kui 30 minutiga 10 protsendilt 80 protsendile.

Esialgu saadaval olev kahe mootoriga nelikveoline versioon on varustatud 111 kWh aku ja kahe elektrimootoriga, mis annavad kokku 380 kW (517 hj) ja 910 Nm pöördemomenti. Koos uhiuue šassiiga loob see suurepärase ja sujuva sõidukogemuse.

Volvo EX90 sisaldab umbes 15% taaskasutatud terast, 25% taaskasutatud alumiiniumi ning 48 kg taaskasutatud plastikut ja looduslikke materjale, mis on seni suurim biopõhiste ja uuskasutusmaterjalide kogus kõigi Volvode hulgas.

Volvo EX90 on meie esimene auto, millel kogu vajalik riistvara kahesuunalise laadimise võimaldamiseks. Selle tehnoloogia abil saab auto akut kasutada täiendava energiaallikana, näiteks varustada elektriga oma kodu, elektriseadmeid või teist täiselektrilist Volvot. Tulevikus plaanime valitud turgudel teha algust kahesuunalise laadimisega.

09. 11. 2022