Pressiteade •

Jõudude ühendamine, et juhtida autotööstuse muutumist

Volvo Cars AB ja Geely Automobile Holdings Limited kaaluvad oma äride ühendamist, et luua tugev ülemaailmne grupp. See kahe tugeva ettevõtte ühendus suurendaks kahe ettevõtte vahelist finantsilist ja tehnoloogilist sünergiat.

Kõnealusel ühendusel oleks autotööstuse käimasolevas muutumises liidrirolli asumiseks vajalik suurus, teadmised ja ressursid. Nii Volvo, Geely, Lynk & Co ja Polestari kaubamärkide eristuvad identiteedid jääksid alles.

Ühendatud ettevõttel oleks Hongkongi börsi kaudu ligipääs globaalsele kapitaliturule ning kavas edaspidi ka Stockholmi börsi nimekirja kantud saada.

Volvo ja Geely loovad ühise töögrupi, et valmistuda juhatustele vastavasisulise ettepaneku tegemiseks.

„Kahe ettevõtte ühendus moodustaks tugeva globaalse grupi. Me ootame Volvo tegevjuhi Håkan Samuelssoniga koos töötamist ja võimalust saavutada sünergia grupi sees ning samas säilitada iga kaubamärgi konkurentsieelis ja terviklikkus,“ ütles Geely Holding Groupi esimees Li Shufu.

Tehing toimuks vastavalt Hongkong börsi väärtpaberite nimekirja kandmise reeglitele ning vajalikud võivad olla ühiselt kokkulepitud tingimused, Geely ja Volvo vastavate juhatuste ja aktsionäride nõusolekud, asjakohaste järelevalveasutuste nõusolekud ja teatavad valitsevad turutingimused.

13. 02. 2020