Pressiteade •

Läbi Volvo silmade näeb maailm palju turvalisem välja

Tänu arvutustel ja tarkvaral põhinevale LiDARile näeb Volvo Cars, et rasked õnnetused vähenevad kuni 20%.

Kogu selle keerulise töö juures, mida teeme autoõnnetuste, surmajuhtumite ja raskete vigastuste vältimiseks, kehtib endiselt üks lihtne tõsiasi: kõige ohutum on see avarii, mis kunagi ei juhtu.

Uurides, õppides ja tehnoloogiat arendades oleme pidevalt täiustanud oma autodes kokkupõrkeid ennetavaid süsteeme, mis on tänaseni ühed kõige arenenumad ja tõhusamad süsteemid. Liigume lähemale oma visioonile, kus avariides ei saaks Volvos keegi surma ega raskeid vigastusi.

9 novembril esitletaval Volvo EX90-l on turu üks kõige arenenum andurisüsteem, mis koosneb 8 kaamerast, 5 radarist, 16 ultraheliandurist ja tipptasemel LiDARist.

Auto, mis hoolitseb sinu eest

LiDAR (Light Detection and Ranging) on kaugseiremeetod, mis valgust impulsslaserina kasutades äärmiselt täpselt kaugusi mõõdab.

LiDARi mõju ohutusele on märkimisväärne: meie hiljutised uuringud näitavad, et LiDARi lisamine juba täiesti turvalisele autole võib vähendada raskete tagajärgedega õnnetusi kuni 20% võrra ning üldine kokkupõrgete vältimine võib paraneda kuni 9%.*

EX90 katusejoonele paigaldatud LiDAR-tehnoloogia suudab tuvastada kiirteel jalakäijaid kuni 250 meetri kauguselt ja autorehvi mustal teel 120 meetri kauguselt. Kuna LiDAR ei sõltu valgusest nagu kaamera, jälgib see teed nii päevavalguses kui ööpimeduses.

Kombineerides meie täiustatud andureid, meie enda väljatöötatud tarkvara ja auto arvutusvõimsust, lisame veelgi turvalisust, et auto suudaks jälgida nii seest kui väljast rohkem võimalikke ohte kui kunagi varem.

Auto ei suuda mitte ainult sekkuda ja juhti abistada, vaid saab ka paremini aru, millal seda vaja on ja kuidas seda kõige efektiivsemalt teha.

“Usume, et EX90 on kõige ohutum Volvo, mis on kunagi teedel sõitnud,” ütles Volvo Carsi turvalise automatiseerimise juht Joachim de Verdier. “Ühendame oma arusaamad väliskeskkonnast ja juhi tähelepanust. Kui kõik meie ohutussüsteemid, andurid, tarkvara ja arvutusvõimsus kokku panna, loovad nad ennetava turvakilbi – ja sa isegi ei tea, et see on olemas, kuni seda vajad.”

Meie autode arusaamine välismaailmast koos nende võimega paremini mõista juhi tähelepanu on ka meie tulevase autonoomse sõidu tehnoloogia oluline osa.

Kui kõik vajalikud kinnitused ja ohutussertifikaadid on saadud, võetakse autonoomse sõidu tehnoloogia EX90-s kasutusele.

*Stsenaariumide sagedused põhinevad Volvo Carsi liiklusõnnetuste andmebaasil.

29. 09. 2022