Pressiteade •

Täiselektriline Volvo EX30 linnamaastur: suure potentsiaaliga väike auto

Uus Volvo EX30 on Volvo Carsi kõigi aegade väikseim linnamaastur, millel tõeliselt atraktiivne hind. Volvo Carsi jaoks on see lähiaastatel üks ettevõtte suurim ärivõimalus.

Volvo EX30, mida saab nüüd valitud turgudel (sh Eestis) tellida, on nurgakivi Volvo Carsi strateegilises ümberkujundamises. Käesoleva kümnendi keskpaigaks on ettevõttel eesmärk toota pool oma müügimahust täiselektrilisi autosid ning saavutada 8-10-protsendiline kasumimarginaal. Aastaks 2030 plaanitakse müüa ainult täiselektrilisi mudeleid. Volvo Carsi hinnangul võib EX30 olla lähiaastatel üks nende enimmüüdud mudeleid.

Volvo EX30-ga sisenetakse kaubamärgi jaoks uude ja kiiresti kasvavasse segmenti. Maailmas kasvab nõudlus väikeste täiselektriliste premium-klassi linnamaasturite järele. Paljud linnas elavad inimesed soovivad autot, mis pakub mugavust ja võimaldab muretult linnas sõita, kuid samas peegeldab nende eluviisi ja olemust.

EX30 on turvaline ning hoolitseb nii sõidukis viibijate kui teiste liiklejate eest. Spetsiaalne jalgrattaohutusfunktsioon aitab vältida nn ukseõnnetusi, andes hoiatuse, kui autos viibija hakkab jalgratturi, rolleri või jooksja ees ust avama.

Kaasaegne ohutustehnoloogia näitab veelgi, kuidas EX30-s on rakendatud ettevõtte kõrgeid ohutusstandardeid.

EX30 on võimekas täiselektriline tipptehnoloogiaga linnamaastur. Umbes 38 000-eurone alghind tähendab, et kõrgekvaliteedilise täiselektrilise linnamaasturi hind on sarnane samaväärse sisepõlemismootoriga mudeliga. Kahel turul tehtud esialgne analüüs näitab, et ka omamiskulu on madalam, kui teistel Volvo täiselektrilistel autodel ning oluliselt madalam, kui paljudel konkurentidel samas segmendis.

Volvo Carsi jaoks on hind ja omamiskulud jätkuvalt üks suurimaid väljakutseid elektriautodele üleminekul. Volvo EX30-ga tahetakse tuua kõrge kvaliteediga täiselektriline liikuvus laiema publikuni, aidates edendada ja kiirendada üleminekut täielikule elektrifitseerimisele, mida tööstus ja ühiskond vajavad.

Vastavalt kliendi soovidele

Volvo EX30 on oma hea suuruse, nutika tehnoloogia ja erinevate konfiguratsioonide valikuvõimalustega loodud kõnetama paljusid kliente, kellel erinevad eelistused, vajadused ja eluviisid.

Paindlikkus ja mugavus kajastuvad ka pakkumise ülesehituses, mis on loodud mugavust ja valikuvabadust silmas pidades. Sõiduki saab kohe välja osta või liisingusse võtta.

07. 06. 2023