Pressiteade •

Täiselektriline Volvo EX90 Excellence – ülim stiil ja mugavus

Eelmisel aastal avalikustatud Volvo EX90 näitab Volvo Carsi kindlat muutumist ainult elektrisõidukeid tootvaks kaubamärgiks aastaks 2030.

EX90 limiteeritud koguses tippversioon EX90 Excellence annab preemiumklassile uue tähenduse, pakkudes ülimalt luksuslikku, mugavat ja lõõgastavat sõiduelamust.

Volvo Carsi äridirektori Björn Annwalli sõnul näitab ettevõte EX90 Excellence’iga oma võimet teha uuendusi kõrgetasemelises preemiumsegmendis ja vastata oma autodega klientide konkreetsetele ootustele ja nõudlusele tipptasemel autode järele. Esimesena tuleb sõiduk turule Hiinas.

Võrreldes seitsmekohalise EX90-ga on EX90 Excellence’i disainis tehtud mõned väikesed muudatused, mis annavad sõidukile veelgi enesekindlama ja suursugusema välimuse –kahetooniline värvilahendus ning spetsiaalselt disainitud, optimeeritud aerodünaamiliste omadustega tugevamad ja parema juhitavusega 22-tollised valuveljed.

EX90 on täiselektriline ja kõrgendatud ohutusstandarditega, olles esimene Volvo, millel on oma tarkvara ja mis on osa laiemast ökosüsteemist, ühendades kliendi tema kodu ja muude seadmetega.

Väljapaistev mugavus

EX90 salongis on eemaldatud tagumise rea istmed ja asendatud need kahe ülimalt mugava eraldi istmega. Kahe istme vahel on külmkapp, kuhu mahub suur joogipudel, et oleks võimalus igal ajal oma janu jääkülma joogiga kustutada.

Keskkonsooli on sisse ehitatud puutetundlik juhtimispuldiga paneel. Siit pääseb ligi kolmetasemelise istmesoojenduse ja viietasemelise massaažifunktsiooni juhtimisseadmetele. Keskkonsoolis paikneb ka Orreforsi kristallist mikrolüliti, mis juhib kuni kolme erinevat lõhna eraldavat lõhnajaoturit. Seda aistingute kogemust võimendab vastav meeleoluvalgustus, mis kulmineerub lõõgastava sõiduelamusega.

EX90 Excellence’i polsterdus on kas villasegusest kangast või Nordico tekstiilist, mis on taaskasutustoode – selle valmistamisel on kasutatud näiteks PET-pudeleid ning Rootsi ja Soome metsadest pärit biomaterjali. Villasegu koostis on sertifitseeritud vastavalt rangetele loomade heaolu, keskkonna- ja sotsiaalvaldkondade jätkusuutlikkuse standarditele.

Tipptasemel tehnoloogia

EX90 Excellence’il on sama tehnoloogiline baas, mis Volvo EX90-l. EX90 Excellence on Volvo Carsi kõige turvalisem neljakohaline sõiduk. Sellel on uusimal anduritehnoloogial põhinev nähtamatu turvakilp, mis toimib nii autos sees kui väljas, Luminari lidar-tehnoloogia standardvarustuses ja juhi mõistmise süsteem.

Põhisüsteem, mis põhineb NVIDIA DRIVE® autosisesel arvutiplatvormil koos Xavier ja Orin system-on-chipidega, Snapdragon® Cockpit Platforms Qualcomm Technologies’il ja Volvo inseneride enda väljatöötatud tarkvaral, juhib auto sisemisi põhifunktsioone alates ohutusest ning info- ja meelelauhtussüsteemist kuni akujuhtimiseni. Lõpptulemus on tundlikum ja nauditavam sõidukogemus.

Volvo EX90 Excellence ei ole lihtsalt uus auto, vaid kõrgelt arenenud ratastel arvuti. Sarnaselt nutitelefonile või sülearvutile muutub EX90 Excellence tänu regulaarsetele tarkvarauuendustele aja jooksul veelgi paremaks.

14,5-tolline keskekraan on värav intuitiivsesse info- ja meelelahutussüsteemi ja tänu standardvarustuses olevale 5G-ühendusele (selle olemasolul) on äärmiselt lihtne paigaldada avakuvale juhile vajalikke rakendusi.

Lemmikmuusikat ja podcaste saab voogedastada uue Bowers & Wilkins High Fidelity audiosüsteemi kaudu. Esmaklassiline Dolby Atmos pakub võrratut 3D ruumilise heli elamust. Süsteem, kuhu kuuluvad ka peatugedesse integreeritud kõlarid, on spetsiaalselt häälestatud vastavalt neljakohalisele EX90 Excellence’ile.

Kahe elektrimootori ja nelikveoga EX90 Excellence pakub sujuvat sõiduelamust ja kuni 650 kilomeetri pikkust sõiduulatust (CLTC sõidutsükli järgi/ühe laadimisega).

18. 04. 2023 • Volvo EX90