Pressiteade •

Uus Volvo EX90 täiustab sinu elu

Uus Volvo EX90 on rohkem kui lihtsalt auto. 9. novembril Stockholmis maailmale esmakordselt esitletud EX90 ei ole mitte ainult tehniliselt kõige arenenum Volvo, vaid ka laiem teenuste ja funktsioonide ökosüsteem, mis võimaldab kasutada kõiki täiselektrilisele sõidule üleminekuga kaasnevaid eeliseid.

Volvo Carsi rakendusse on koondatud mitmesugused autoga seotud teenused ja funktsioonid. Otsid avalikku laadimisjaama, soovid tasuda laadimise eest, hallata nutikat laadimist kodus, planeerida tarkvara kauguuendust või lihtsalt siseneda oma autosse võtmevabalt – Volvo Carsi rakendus teeb selle võimalikuks ja lihtsamaks kui kunagi varem.

Tippmaasturis on kaks selge graafikaga ja vastavalt hetkeolukorrale teavet pakkuvat ekraani, mille kaudu pääseb hõlpsalt ligi kõikidele funktsioonidele. Esmaklassiline info- ja meelelahutussüsteem loovad sujuva ühenduse auto ja sinu kodu vahel. Volvo EX90 põhivarustuses on lai valik Google’i rakendusi ja teenuseid, sealhulgas võimalus juhtida auto funktsioone distantsilt.

“Volvo EX90 on meie nägemus suurest elektriajastu peremaasturist,” ütles Volvo Carsi tegevjuht Jim Rowan. “Elektrilise ja tipptehnoloogiaga varustatud autona näitab EX90, mida Volvo suudab turvalisuse, tehnoloogia, jätkusuutlikkuse, disaini ja iga kliendi jaoks isikupärasema kogemuse loomise osas.”

Ülimalt lihtne laadimine

Täiselektriline Volvo EX90 on Volvo Carsi uue ajastu algust tähistava autona ideaalne kaaslane jätkusuutlikuks elustiiliks. Tänu mitmesugustele nutikatele tehnoloogiatele ja teenustele ei ole auto laadimine kunagi varem olnud nii lihtne.

Volvo Carsi rakendusse täielikult integreeritud laadimisvõrgustik võimaldab valida sadade tuhandete avalike laadimispunktide vahel üle maailma, maksta laadimise eest ja jälgida laadimise kulgu ühes lihtsas kasutajaliideses. Keskekraanil saab Google Mapsi kaudu kontrollida laadimispunktide kättesaadavust reaalajas.

Volvo EX90-l on Plug and Charge tugi. See tähendab, et saad ühendada oma auto seda tehnoloogiat toetavasse avalikku laadimisseadmesse, kus ta hakkab automaatselt laadima.

Laiendame pidevalt oma laadimispakkumisi, lisades meie ühendatud avaliku laadimise ökosüsteemi rohkem kiirlaadimisvõrke, et täiselektrilisi Volvosid saaks mugavalt ja atraktiivsete hindadega laadida.

Puhas energia nii autos kui kodus

Läbi Volvo Carsi rakenduse saab hallata ka kodust energiatarbimist, vähendades oma CO2-heitmeid, säästes raha ja vähendades keskkonnamõju.

Tulevikus esialgu valitud turgudele jõudev koduse energiajuhtimise pakkumine sisaldab kahesuunalist seinalaadijat ja energiajuhtimissüsteemi, mis aitab jälgida ja optimeerida majapidamise energiatarbimist. Volvo Carsi spetsialistid tagavad, et süsteem oleks turvaliselt paigaldatud ning sinu auto saabumise ajaks valmis.

Volvo Carsi rakenduses oleva nutika laadimisfunktsiooni abil saab Volvo EX90 laadida jätkusuutlikkust ja igapäevaelu arvestades parimal võimalikul ajal ning kasutada hiljem, kui hinnad on kõrgemad.

Volvo EX90 on meie esimene auto, millel on olemas kogu riistvara kahesuunaliseks laadimiseks. See on tehnoloogia, mille abil saad kasutada oma auto akut täiendava energiaallikana, varustades energiaga näiteks oma kodu, teisi elektriseadmeid või teist täiselektrilist Volvot.

Samuti püüame leida võimaluse, et kliendid saaksid energia tagasi võrku müüa, moodustades niimoodi virtuaalse elektrijaama, mis aitaks kaasa tõhusama ja stabiilsema süsteemi tekkimisele.

Selge ja arusaadav

15-tolline keskekraan on väljund ühele parimatest pakutavatest info- ja meelelahutusüsteemidest, millel on põhivarustuses Google’i rakendused ja teenused ning 5G ühenduvus. Seal, kus 5G puudub, teeme koostööd juhtivate teenusepakkujatega, et tuua sinuni parim võimalik teenus kogu maailmas. Sihtkoha leidmine, lemmikmuusika striimimine, lemmikrakenduste installimine ja palju muud on tänu intuitiivsele seadistusele imelihtne.

Volvo EX90 kasutuskogemus peab olema selge ja arusaadav ning vältima teabe ülekoormust. Nii kesk- kui juhiekraani saab kohandada vastavalt sellele, millist teavet vajad. Volvo EX90 ühildub ka juhtmevaba Apple CarPlay ja Android Autoga™.

Sõidurežiim on ekraanidel alati selgelt kuvatud ja äratuntav, aidates kaasa keskendunud, turvalisele ja nauditavale sõidule.

Uus tippkvaliteediga Bowers & Wilkinsi audiosüsteem koos Dolby Atmose ja 25 kõlariga tagab kaasahaarava heli kogu salongis.

Volvo EX90-l on põhivarustuses telefonivõtme tehnoloogia, mis võimaldab auto hõlpsasti oma mobiiltelefoniga avada. Tehnoloogia ühildub paljude telefonimarkide ja -mudelitega ning vajaduse korral saad võtit pere ja sõpradega jagada.

Volvo Carsi rakendus võimaldab distantsilt EX90 lukustada, soojendada või jahutada ning näitab aku laetuse taset.

Volvo EX90 täiustab sinu elu. See on auto, mis hoolitseb sinu ja sinu lähedaste eest, aitab kaasa säästvamale eluviisile ning muudab sinu igapäevaelu meeldivaks ja lihtsaks.

Loe lisa

10. 11. 2022