Pressiteade •

Uue Volvo EX90 interjöör: luksuse ja heaolu uus tõlgendus

Kuidas tõlgendada materjalide väärtust? Mida tähendab luksus tänapäeva maailmas? Nendele küsimustele otsisid vastuseid meie disainerid, kui hakkasid kujundama uue täiselektrilise Volvo EX90 salongi. Vastused on kooskõlas ajastuga, kuid samas arvestavad Skandinaavia disaini põhiomadusi: lihtsust, heaolu ja looduslikke allikaid.

Nii nagu hobujõud ja kiirendus on asendunud laadimisaja ja sõiduulatusega, on ka luksuses uus maailmavaade. Meie jaoks ei ole kõige tähtsam edevus, ning uue loomanaha lõhn ei ole enam märk luksuslikust interjöörist.

“Valisime materjalid oma väärtuste põhjal,” ütleb vanemdisainijuht Cecilia Stark. “Need valikud jätavad maha vanamoodsa luksuse ja väljendavad meie Skandinaavia päritolu. Volvo EX90 disaini lähtepunktiks on kliendi heaolu. Selle tipptasemel linnamaasturi sisekujundus jätkab aastakümneid kestnud innovatsiooni, olles kui kestev õppimisprotsess.”

Kui see Volvo EX90 salongis käegakatsutavateks elementideks üle kanda, on tulemuseks üks turu kõige elegantsem interjöör. EX90 sisekujunduses peegelduvad Volvo jätkusuutlikkuse ambitsioonid – näiteks see, et aastaks 2040 oleme täielikult kliimaneutraalne ettevõte.

Puit ja vill

Volvo EX90 sisekujunduses on kasutatud materjali nimega Nordico.

Nordico on Skandinaavia väärtuste kaasaegne väljendus ja viib esmaklassilise sisekujunduse uuele tasemele. See on uuenduslik ja tehniliselt täiustatud materjal, mis loodud taaskasutatud materjalidest, näiteks PET-pudelitest, ning Rootsi ja Soome vastutustundlikult hallatavatest metsadest pärit biomaterjalist: Volvo EX90 salongis on FSC™-sertifikaadiga sooja valgustusega puitdekooridega, mis loovad skandinaavialiku atmosfääri ja meenutavad põhjamaist loodust.

Volvo EX90-sse on võimalik valida villasegust istmekatted, mis on sertifitseeritud rangetele loomade heaolu, keskkonna ja jätkusuutlikkuse standarditele vastavalt.

Lähtudes meie kliimaneutraalsuse ambitsioonidest, on Volvo EX90-s ka rohkem taaskasutatud plasti, et piirata primaarsete ressursside kulutamist. Ühes Volvo EX90-s on peaaegu 50 kg ümbertöödeldud plastikut ja biopõhiseid materjale, mis on suurim kogus mitteprimaarseid fossiilseid materjale meie mudelivalikus.

Taaskasutuse kontseptsiooni on kasutatud ka põrandakatetes, valmistades neid osaliselt ümbertöödeldud polüamiidist.

Isikupärane ja eriline atmosfäär

Volvo EX90 pakub võimalust isikupärastada oma auto atmosfääri ja välimust, valides seitsme erineva sisekujunduse vahel, mis on kooskõlas polsterduse ja välisvärvidega.

Igal meie disainerite poolt spetsiaalselt loodud sisekujundusel on erinev iseloom, mis pakub vastavalt kliendi maitsele sobivat erilist atmosfääri. Iga kujundus on inspireeritud Skandinaavia elustiilist ja selle harmooniast kauni põhjamaa loodusega.

Uus täiselektriline Volvo EX90 avalikustatakse 9. novembril.

19. 10. 2022