Pressiteade •

Uued kerghübriidajamiga S90 ja V90 mudelid saadaval 2021st mudeliaastast tervele mudelivalikule

Volvo esitles 21. veebruaril uuendatud S90 sedaani ja V90/V90 Cross Country universaale. Värskendusi on saanud sisedisain ja valikus on täiesti uus Bowers & Wilkinsi tehnoloogia tipptasemel helisüsteem.  

Laiaulatuslikuma uuenduse raames on tootja 48-voldine kerghübriidajam nüüd saadaval kõikidele Volvo mudelitele, mis on järjekordne samm elektrifitseerimise suunas.  

Välisdisaini poolelt on Volvo disainerid lisanud nii S90 kui V90 esi- ja tagaosale arvukalt uuendusi, sealhulgas uued udutuled, uus spoileridisain ja uus eesmise kaitseraua alaosa  

V90 ja V90 Cross Country kõige pilkupüüdvam täiendus on täiesti uus tagatulede disain, mis sisaldab valgussignatuuriga täisleedlahendust ja dünaamilisi suunatulesid. Uute kerevärvide ja velgede valik suurendab isikupärastamise võimalusi.  

Sisemuses loob Bowers & Wilkinsi üleni uuendatud helisüsteem veel parema kuulamiskogemuse tänu uuendatud võimendile, automaatsele auto müra summutamise funktsioonile ja uuele džässiklubi-heliseadistusele.  

Üheks uueks lisaks on PM2.5 osakesteanduriga õhupuhastussüsteem. Esmalt Hiina turu jaoks toodetud ning nüüd ülemaailmsele turule tulnud süsteem võimaldab juhil siseõhu kvaliteeti keskekraanilt jälgida. Soovi korral suudab õhupuhastussüsteem siseõhu peaaegu kõikidest osakestest kõigest mõne minutiga puhastada.  

Nii uus Bowers & Wilkinsi helisüsteem kui õhupuhastussüsteem on SPA skaleeritaval platvormil põhinevatel 90- ja 60-seeria mudelitel nüüd saadaval.  

Kõik 90- ja 60-seeria mudelid tulevad nüüd ka kahe USB-C laadimispesaga taga. Need asendavad 12-voldiseid pistikupesi. Esimesena väikesel XC40 linnamaasturil tutvustatud juhtmevaba laadimise funktsioon on nüüd samuti enamikul 90- ja 60-seeria variantidel saadaval.  

Sisemuses on nüüd kõikidele 90- ja 60-seeria mudelitele saadaval ka eelmisel aastal XC90-l tutvustatud villasegust istmed ning tippvarustuse puhul on ka nahavaba sisemuse võimalus.  

Muu mudelivaliku osas kasvatab Volvo jõudsalt oma 48V kerghübriidajami valikuid ning muudab need kättesaadavaks iga Volvo mudeli jaoks.  

Esimesena eelmisel aastal XC90 ja XC60 linnamaasturitel tutvustatud kerghübriidtehnoloogia on nüüd saadaval ka kõikidel teistel 90- ja 60-seeria autodel, samuti XC40-l. Kerghübriidajamiga V90 Cross Country on ühtlasi Cross Country mudelivaliku ajaloos esimene elektrifitseeritud mudel.  

Volvo kerghübriidajamid pakuvad juhtidele reaalsetes sõidutingimustes kuni 15 protsenti kütusesäästu ja väiksemaid emissioone. Elektrooniline pidurisüsteem suhtleb energiataastesüsteemiga ja vähendab kütusekulu ja emissioone, kogudes pidurdades kineetilist energiat.  

Koos Recharge pistikhübriidide ja täiselektriliste autodega tähendab see, et nüüd on olemas igaühele sobiv elektriline Volvo. 

21. 02. 2020 • Volvo S90