Pressiteade •

Uus Volvo EX90 annab sulle vajalikku teavet siis, kui seda vajad

Tõenäoliselt oled sinagi olnud olukorras, kus telefon või arvuti kokku jookseb. Sa tead, kui häiriv on, kui side tehnoloogiaga katkeb. Kui selline asi võiks juhtuda autoga näiteks sõidurežiimi vahetamise ajal, muudaks see olukord su üsnagi tõenäoliselt ebakindlaks.

Lihtne ja selge teave

Tänapäeva autod on täis uusi funktsioone ja tehnoloogiaid. Soovime, et need funktsioonid muudaksid sinu elu lihtsamaks ja turvalisemaks, mitte ei tekitaks rohkem segadust. Seepärast on oluline, et auto annaks selget ja taustapõhist teavet.

Oleme seadnud prioriteediks, et üleminek manuaalsetelt sõidurežiimidelt abistavale sõidurežiimile (ja tulevikus ka autonoomsele sõidule) oleks meie autodes lihtne ja intuitiivne. Sama kehtib ka funktsioonidele juurdepääsu kohta auto ekraanide kaudu: kõik vajalik peab jõudma sinuni võimalikult lihtsustatud viisil.

Meie uue täiselektrilise tippmaasturi Volvo EX90 suurelt keskekraanilt on kiire juurdepääs navigatsioonile, meediale, telefonile, juhtimisseadmetele ja muudele tavapärastele toimingutele. Sõltuvalt sellest, kas sa telefonikõne ajal pargid või sõidad, pakub spetsiaalne kontekstiriba välja tegevused, mis on konkreetses olukorras kõige mõistlikumad.

Sõidule keskenduva teabe, näiteks juhiste, kiiruse ja sõiduulatuse kohta on teine, väiksem ekraan otse rooli taga. Siin vahetab auto vastavalt olukorrale režiime, tagades, et te autoga teineteist mõistate.

“Soovime, et saaksid sõita keskendunult, lihtsalt ja turvaliselt, seega peab auto pakkuma sulle õiget teavet õigel ajal. Kuna auto mõistab ka oma ümbrust ja juhti paremini kui kunagi varem, saame muuta sõidukogemuse veelgi ohutumaks, vähendades segadust režiimide vahel, tähelepanu hajumist ja teabe üleküllust,” räägib Volvo Carsi kasutajakogemuse juht Thomas Stovicek.

Meie usaldusväärsed autod

Kombineerides auto tajusüsteemi koos Volvo Carsi poolt väljatöötatud tarkvara ja auto keskse arvutusvõimsusega, saavutame uue taseme sinu ja sind ümbritseva maailma mõistmises. Auto peab olema võimeline mõistma iga olukorda ja andma sulle selle põhjal adekvaatset teavet.

See tähendab, et sõidu ajal auto toetab sind. Meie tipptasemel andurikomplekt annab autot ümbritsevast keskkonnast 360-kraadise ülevaate, mis võimaldab sõidukil reageerida ümbritsevale proaktiivselt isegi siis, kui juhiabisüsteem ei ole aktiivne.

Auto annab sulle pidevalt teada, mida ta parajasti näeb ja millise teabe alusel tegutseb. Lisaks sellele, et see režiim toetab roolimist ja aitab hoida ühtlast kiirust, abistab see sind ka sõiduraja vahetamisel.

Volvo EX90 on riistvaraliselt valmis autonoomseks sõiduks. Meie taustapõhine kasutajaliides tagab, et sõidurežiimide vahetamine oleks võimalikult ettearvatav ja sujuv.

27. 10. 2022