Pressiteade •

Väike, kuid võimas: väike täiselektriline linnamaastur Volvo EX30

Väike linnamaastur, mis teeb suuri Volvo asju – uus täiselektriline Volvo EX30 on täpselt nii turvaline, nagu seda Volvolt oodata võib. Kõigi aegade väikseima süsinikujalajäljega Volvo muudab elu turvalisemaks, mugavamaks ja nauditavamaks tipptasemel tehnoloogia ja Skandinaavia disainiga.

Milanos 7. juunil 2023 maailmale avalikustatud ja valitud turgudel (sh Eestis) juba tellitav EX30 on Volvo Carsi esimene väike premium-linnamaastur, suurendades ettevõtte pidevalt kasvavat täiselektriliste sõidukite nimekirja nelja mudelini. Kiiresti areneval täiselektriliste autode turul aitab EX30 rahuldada järjest suurenevat nõudlust täiselektriliste autode aina kasvavas segmendis.

EX30 atraktiivne hind, mis algab umbes 38 000 eurost, tagab, et kõrgekvaliteedilise täiselektrilise linnamaasturi hind on sarnane samaväärse sisepõlemismootoriga mudeliga.

“Täiselektriline EX30 on meie kõigi aegade väikseim linnamaastur, kuid suur asi klientide ja ettevõtte jaoks,” ütles Volvo Carsi tegevjuht Jim Rowan. EX30 on väike, kuid võimas, pakkudes kõike seda, mida Volvolt oodatakse, kuid väiksemas pakendis. Nagu iga Volvo, on ka EX30 silmapaistev, turvaline ning loodud inimesi ja nende vajadusi silmas pidades.

EX30 kehastab kõiki Volvo Carsi disainiväärtusi väiksemas formaadis. Pikk teljevahe, suured rattad ja võrdsed üleulatuvused toovad väliskujundusse tasakaalu ja rafineeritust. Elektriline, enesekindel, suletud esiosa ja Thori vasarast inspireeritud disainiga tuledega. Välisvärve on viis, alates stiilsest Cloud Blue’st kuni heleda ja väljendusrikka Moss Yellow’ni, mis on inspireeritud Rootsi lääneranniku kaljudel kasvavast samblikust.

Vajadustele vastav akutehnoloogia

See ei ole lihtsalt aku. Kliendid saavad valida akutehnoloogia, mis sobib konkreetse juhi vajadustega kõige paremini. Valida saab kolme jõuallika ja kahe erineva akutüübi vahel, mis võimaldavad pakkuda ka atraktiivset alghinda.

Linnasõitudeks ja lühikeste vahemaade läbimiseks on valikus ühe mootori ja LFP-akuga sõiduk. Akul on standardne sõiduulatus, see on kuluefektiivsem ja selle tootmine on vähem ressursimahukas. Parim valik juhile, kes ei vaja suurt sõiduulatust.

Suurema sõiduulatuse jaoks on ühe mootoriga laiendatud sõiduulatusega variant koos NMC-akuga. NMC-aku sisaldab liitiumi, niklit, mangaani ja koobaltit ning toodab oma energiat tõhusamalt kui LFP-variant. Sõiduulatus on kuni 480 km.

Suuremat jõudlust pakub Twin Motor Performance, kus on ühendatud NMC-aku ja teine elektrimootor. Nelikveolisel EX30-l on 315 kW (428 hj) ja kiirendus 0-100 km/h 3,6 sekundit – ametlikult kõigi aegade kiireim Volvo.

EX30 laeb kiiresti. Laiendatud sõiduulatusega Twin Motor mudeli laadimisvõimsus on kuni 153 kW (standard 134 kW), laadides 10 protsendilt 80 protsendini veidi rohkem kui 25 minutiga. Auto keskekraani ja rakenduse kaudu saab määrata voolutugevuse, maksimaalse laadimistaseme ja laadimise algusaja.

Parima võimaliku sõidukogemuse toetamiseks on EX30 šassii häälestatud nii, et auto kompaktsed mõõtmed oleksid maksimaalselt ära kasutatud. Madal raskuskese ning suhteliselt madal ja ühtlaselt jaotatud kaal täiendavad sõidumugavust ja kiirust nii linnas kui maanteel.

Väiksem süsinikujalajälg, suurem turvalisus

EX30 süsinikujalajälg on senistest Volvodest kõige väiksem ja see on oluline samm lähemale Volvo Carsi säästlikkuse eesmärkide saavutamisele. Tänu kogu tootmis- ja elutsükli vältel tekkinud heitkoguste vähendamisele ning materjalide läbimõeldud kasutamisele õnnestus vähendada auto süsinikdioksiidijälge 200 000 km pikkuse sõidu jooksul alla 30 tonni*.

EX30 on turvaline ning hoolitseb nii sõidukis viibijate kui teiste liiklejate eest. Standardvarustuses olev spetsiaalne jalgrattaohutusfunktsioon aitab vältida nn ukseõnnetusi, andes hoiatuse, kui autos viibija hakkab jalgratturi, rolleri või jooksja ees ust avama.

Turvaline ohutustehnoloogia näitab veelgi, kuidas väikeses maasturis on kõrgeid ohutusstandardeid rakendatud. Tipptasemel turvatehnoloogia ning kerekonstruktsioon vastavad ambitsioonikatele ettevõttesisestele ohutusnõuetele ja valmistavad autosid ette erinevateks reaalseteks ohuolukordadeks.

Tipptasemel tehnoloogia ja läbimõeldud Skandinaavia sisekujundus loovad autos nelja eriilmelise interjöörivalikuga mugava, nauditava ja lõõgastava atmosfääri. Kogu salongis on ka arvukalt nutikaid hoiustamislahendusi.

Sisseehitatud Google’iga uusima info- ja meelelahutussüsteemi ühele ekraanile mahtuvad funktsioonid peegeldavad tõelise Volvo disaini tunnuseid.

EX30 on esimene Volvo, mis sisaldab Volvo Carsi populaarse Park Pilot Assisti uue põlvkonna funktsiooni, mis saab hakkama igat tüüpi parkimiskohtadega, muutes parkimise kitsastes kohtades hõlpsaks, tuvastades kõik vabad parkimiskohad ümber sõiduki. Kui juht on 3D- kasutajaliideses soovitud koha valinud, juhib funktsioon nii gaasi, pidurit kui rooli. Ekraanilt näeb kaugust objektidest.

Nagu ka teiste Volvodega, tehakse EX30 puhul tihedat koostööd selliste tehnoloogiapartneritega nagu Google, Apple ja Qualcomm, et pakkuda parimat võimalikku kasutajakogemust. Infotainment-platvormi pakutakse koostöös ECARXiga ühisettevõtte HaleyTek tarkvara kaudu.

Rahulolu

EX30-l on ka digitaalse võtme funktsioon, mis on mugav ja lihtsustab teistega auto jagamist. Tehnoloogia põhineb täiustatud UWB ja CCC tööstusstandarditel ning ühildub paljude telefonimarkide ja -mudelitega.

Spetsiaalne rakendus sisaldab kõiki autoga seotud asjakohaseid teenuseid alates laadimisest kuni auto leidmiseni suures parklas. Distantsilt saab sõidukit lukustada ja avada ning eelsoojendada. EX30 saab kauguuendusi, mis muudavad auto aja jooksul järjest paremaks.

Salongis on võimalik valida viie erineva taustvalgustuse vahel. Igaüks neist on inspireeritud erinevast Skandinaavia maastikust, peensusteni lihvitud värvidemäng lisab interjööri rahulikku meeleolu.

Soe päikesevalgus, mis langeb läbi Skandinaavia metsade, päikeseloojang Rootsi läänerannikul, maailmakuulsad virmalised, Rootsi jaanipäeva kuldne suvetaevas või päikeseloojangus linn? EX30 on täidetud sinu valitud värvidega. Iga valgustusteema saab siduda ümbritseva helimaastikuga.

Stiili lisandub veelgi

Alates järgmisest aastast on saadaval ka EX30 Cross Country. Tellimused avatakse aastal 2024, mil algab eeldatavasti ka tootmine.

Volvo EX30 Cross Country jätkab Volvo Carsi pikka Cross Country pärandit, kuulsat mudelivalikut klientidele, kes soovivad oma autolt veidi rohkem seikluslikkust. Autol on mitmeid valikulisi omadusi nagu suurem kliirens, mustad 19-tollised veljed ja 18-tollised veljed koos eritellimusel rehvidega.

EX30 Cross Countryl on esi-, taga- ja küljekaitsed, mustad paneelid eesmisel kaitseraual ja pagasiruumi luugil ning stiilne Cross Country kaubamärk – väike kapotile kinnitatud Rootsi lipp on kirsiks tordil.

Vaata, kuidas Volvo Carsi tegevjuht Jim Rowan uut EX30 esitleb, siit

07. 06. 2023