Pressiteade •

Volvo Cars avab Poolas uue tehnoloogiakeskuse

Krakovi tehnoloogiakeskusest saab peamine tarkvara arenduskeskus, kandes olulist rolli Volvo Carsi strateegilistes ambitsioonides, milleks on saada 2030. aastaks täielikult elektriliseks ja olla liider uute tehnoloogiate, muuhulgas ka oma tarkvaralahenduste arendamises.

Tehnoloogiakeskuses töötatakse välja uute täiselektriliste autode peamised funktsioonid, mis on Volvo Carsile kui brändile väga olulised.

Volvo Carsi praeguste tipptegijatega liituvad Krakovi insenerid, kes arendavad tarkvara ettevõtte võtmevaldkondade jaoks alates ohutustehnoloogiast kuni tajumise ja juhiabi algoritmideni ning autonoomse sõidu tarkvarani. Muud tehnilised väljakutsed hõlmavad Volvo Carsi järgmise põlvkonna ühendatud funktsioonide arendamist ja kogu arendustegevuse toetamist andmeanalüüsi abil.

Ettevõte plaanib oma uue tehnoloogiakeskuse käivitada 2023. aasta lõpuks, alustades umbes 120 inseneriga. Aastakümne keskpaigaks on eesmärk anda Krakovis tööd 500-600 inimesele, kes on toeks meie peamistele insenerikeskustele Hiinas ja Rootsis ning ka teistele tehnoloogiakeskustele üle maailma.

Põhineb tarkvaral

Uus täiselektriline Volvo EX90 näitab, et autotööstus muutub kiirelt – meie tulevased täiselektrilised autod on kõik tarkvaral põhinevad.

Tuleviku Volvo on täiselektriline ning seda juhivad Volvo Carsi väljatöötatud tarkvaraga tipptasemel arvutid, muutes sõiduki aja jooksul paremaks tänu regulaarsetele tarkvarauuendustele. Volvode müük muutub üha enam internetipõhiseks. Seetõttu on ettevõtte strateegiliste eesmärkide saavutamisel enda tarkvaraarendus võtmetähtsusega. Selle kiiremaks toimimiseks värbame tuhandeid insenere kogu maailmast.

Tegevjuht Jim Rowani sõnul on Volvo Cars eesmärgipärane ja tehnoloogiapõhine ettevõte ning uue põlvkonna Volvod on rohkem kui lihtsalt transpordivahendid. Tegemist on ratastel arvutitega, mille tarkvara saab aeg-ajalt kauguuendusi. Krakovi tehnoloogiakeskuse loomisega suurendatakse Volvo Carsi sisemise tarkvaraarenduse võimekust veelgi.

Kuigi Poolas on esindatud ka teised suured ülemaailmsed tehnoloogiaettevõtted, ei ole paljud neist Krakovit veel avastanud. Volvo Cars on esimene autotootja, kes seal oma tehnoloogiakeskuse avab. Järgmisteks sammudeks on võrgustike loomine ja töötajate leidmine, et uus keskus saaks aasta lõpuks tööle hakata.

Volvo Carsi personalijuhi Hanna Fageri sõnul soovitakse värvata tipptalente üle maailma, olles kohal strateegiliselt olulistes kohtades – uus Krakovi tehnoloogiakeskus on selle suurepäraseks näiteks. Nende jaoks, kes on huvitatud liikuvuse tuleviku kujundamisest koos tehnoloogilise arengu liidripositsioonil oleva kaubamärgiga ning inspireeritud osalema ettevõtte kultuuri ja väärtuste kasvatamises, on Volvo Cars just õige koht.

Volvo Carsil on tehnoloogiakeskused Rootsis Stockholmis ja Lundis ning Indias Bangalore’is, lisaks suured insenerikeskused Hiinas Shanghais ja Rootsis Göteborgis, moodustades olulise ülemaailmse innovatsioonikeskuste võrgustiku.

Hetkel ootab Volvo Cars oma Krakovi tehnoloogiakeskuse meeskonnaga liituma tarkvarainsenere, süsteemiarhitekte ja testijaid.

Tööpakkumised on leitavad siin: jobs.volvocars.com

27. 02. 2023