Uudised

Pressiteade •

Volvo Cars esitleb uude elektrifitseeritud mudelivalikusse kuuluvat täiselektrilist XC40 Recharge’i

Tulevased Volvo ostjad peavad vastama ühele olulisele küsimusele: kas soovite uut Volvot juhtmega või ilma? Täna esitleb Volvo Cars oma esimest täiselektrilist ja esimest täiesti uude Recharge mudelivalikusse kuuluvat autot – XC40 Recharge’i.

Mitmeid auhindu võitnud müügihitil XC40-l põhinev XC40 Recharge on täiselektriliste Volvode perekonna esimene liige. See on Volvo jaoks tõeline pöördepunkt – esimene elektriauto ja esimene Google’i Androidi operatsioonisüsteemil töötava täiesti uue teabe- ja meelelahutussüsteemiga Volvo.

Järgneva viie aasta jooksul lansseerib Volvo Cars igal aastal täiselektrilise auto, kuna soovib, et just need moodustaksid 2025. aastaks 50 protsenti ülemaailmsest müügist, ning ülejäänud oleksid hübriidid. Recharge on kõiki täiselektrilisi ja pistikhübriid-Volvosid ühendav nimi.

2020.aasta algusest küsitakse Volvo veebilehe külastajatelt esimese küsimusena, kas nad soovivad Volvo Recharge autot või mitte. Et julgustada inimesi rohkem elektri jõul sõitma, antakse iga Volvo Recharge pistikhübriidiga terveks aastaks kaasa tasuta elekter, mida pakutakse selle perioodi jooksul keskmise elektrikulu maksumust hüvitades.

“Me oleme seda korduvalt öelnud – Volvo jaoks on tulevik elektriline,” ütles tegevjuht Håkan Samuelsson. “Täna teeme täiselektrilise XC40 ja Recharge mudelivaliku lansseerimisega selles suunas suure sammu.”

XC40 Recharge on kõik, mida Volvost oodata võiks ning lisaks on sel tehnika tipptasemel täiselektriline nelikveoline elektriajam, mis pakub ühe laadimisega sõiduulatust üle 400 km (WLTP) ja võimsust 408 hj. Aku laeb kiirlaadija abil 40 minutiga 80% täituvuseni.

Androidi operatsioonisüsteemil töötav teabe- ja meelelahutussüsteem on Volvo võrguteenuste platvormiga Volvo On Call täielikult integreeritud. Volvo On Calli abil saavad pistikhübriidide omanikud jälgida, kui palju nad ainult elektri jõul sõidavad.

Et vastata Recharge autode oodatavale kasvavale nõudlusele, kolmekordistab Volvo elektrifitseeritud autode tootmise võimekust ja valmistab järgmiseks aastaks ette Designer’s Choice valiku populaarsetest Recharge mudelitest, võimaldades nii märkimisväärselt lühemaid tarneaegu. Volvo eesmärgiks on, et 2020. aastaks moodustaksid pistikhübriidid 20 protsenti müüdavatest autodest.

Kõikidel Volvo mudelitel alates väikesest XC40 linnamaasturist kuni 60-seeria autode ja lipulaeva, suure XC90 linnamaasturini välja, on Recharge valikuvõimalus. Volvo on ainuke autotootja, kes pakub kõikidest oma mudelitest pistikhübriidi versiooni.

16. 10. 2019