Pressiteade •

Volvo Cars ja Geely Auto süvendavad koostööd

Volvo Cars ja Geely Auto on leppinud kokku laiaulatuslikus koostöös, mis ühendab Rootsi ja Hiina autotootjate tugevused, võimaldab ajamite ühtlustamist, elektriautode arhitektuuri jagamist, ühiseid hankeid, jagatud autonoomse sõidu tehnoloogiat ja järelteenindust.

  • Ajamite arendusega hakkab tegelema uus ühisettevõte, mille fookuses on uue põlvkonna hübriidsüsteemid ja sisepõlemismootorid.

• Elektriautode (EV) jagatud modulaarsete arhitektuuride laialdasem kasutamine.

• Tihedam koostöö autonoomse ja elektrilise sõidu valdkonnas.

• Ühishanked vähendavad kulusid.

• Lynk & Co laieneb globaalselt, kasutades Volvo Carsi müügi- ja teenindusvõrgustikku.

• Ettevõtted säilitavad iseseisvad äristruktuurid.

  Erinevate koostöövõimaluste süvitsi ülevaatamise järel on Volvo Cars ja Geely Auto otsustanud, et nad suudavad haarata uutest kasvuvõimalustest oma turgudel ja hakkama saada areneva tööstusharu väljakutsetega läbi sügavama koostöö, säilitades samas oma olemasolevad eraldi äristruktuurid.

  Sügavam koostöö võimaldab Volvo Carsi ja Geely Auto senistel osanikel ja potentsiaalsetel investoritel hinnata vastavalt nende kummagi strateegiaid, sooritust, rahalisi riske ja kasumit. Avaneb ka võimalus tutvuda kapitalituru valikutega.

  Koostöö üle teostatakse järelevalvet uue juhtimismudeli alusel, mille juhtfiguuriks on mõlema ettevõtte suurim osanik Geely Holding.

  Volvo Cars ja Geely Auto kinnitasid oma olemasolevate ajamiga tegelevate üksuste ühendamist uueks eraldiseisvaks ettevõtteks. Eeldatavalt sel aastal tegutsema hakkav ettevõte hakkab pakkuma sisepõlemismootoreid, jõuülekandeid ja uue põlvkonna kaksikhübriidsüsteeme, mida saavad kasutada nii Volvo Cars ja Geely kui ka teised autotootjad.

  Selle koostöö kaudu keskenduvad kaks ettevõtjat uue põlvkonna tehnoloogia arendamisele ja vajalike hangete teostamisele, ette võetakse teemad alates veebipõhisusest ja autonoomsest sõidust kuni autojagamise ja elektrifitseerimiseni. Kavas on ühiselt hankida ka akude, elektriajamite ja väärtuslikku sünergiat loovate veebipõhiste lahenduste loomiseks vajalikke ressursse. Volvo Carsi autonoomse sõidu (AD) tarkvara arendava ettevõtte Zenseact juhtimisel hakatakse ühiselt arendama ka maailmas juhtivat AD lahendust.

  Kaks autotootjat kavatsevad omavahel uusi SEA ja SPA2 arhitektuure jagada ning on ühendanud jõud, et muuta maailmas eesrindliku EV arhitektuuri uue põlvkonna riist- ja tarkvara arendust kiiremaks ja tõhusamaks. Planeeritav platvormide ja arhitektuuride jagamine ettevõtete vahel lisab täiendavat sünergiat ja võimaldab Volvo Carsi, Geely, Lynk & Co ja Polestari markide vahel ja ka välispartnereid kaasates tootevalikut laiendada.

  Kasutades ära Volvo Carsi olemasolevat müügi- ja teenindusvõrgustikku, teevad autotootjad koostööd ka ühises omanduses oleva Lynk & Co kaubamärgi ülemaailmsel laiendamisel.

  Volvo Carsi president ja tegevjuht Håkan Samuelsson ütles: „Pärast erinevate võimaluste kaalumist otsustasime ühiselt, et koostöömudel kahe eraldiseisva ettevõtte vahel on parim viis kindlustada pidev kasv ja samaaegselt saavutada mitmes valdkonnas tehnoloogiline sünergia. Me tervitame võimalust Geely Autoga laiemalt ja sügavamalt koostööd teha.“

  Geely Auto president ja tegevjuht An Conghui ütles: „Geely Auto ootab tihedamat koostööd Volvo Carsiga, et saavutada meie äride vahel eriline sünergia. See võimaldab Geelyl oma ülemaailmset laienemist kiirendada, kasutada oma tugevaid külgi Hiinas ja arendada uue energiaallikaga maailmatasemel sõidukite uut põlvkonda ja nendega seotud mobiilsusteenuseid.“

  Koostöölepingule on oma heakskiidu andnud Volvo Carsi emafirma ja Geely Auto suurima osaniku, Geely Holdingu esimees Li Shufu.

  „Mõlema ettevõtte osaniku ja portfellihaldurina näeb Geely Holding iseseisvust säilitava sügavama partnerlussuhte ja koostöö puhul märkimisväärseid eeliseid,“ ütles Li Shufu. „Meid julgustavad sellest koostööst tulenev potentsiaalne sünergia ja kasvuvõimalused, mis toovad autotehnoloogia ja uute mobiilsusteenuste kiiresti muutuvasse maailma kaks ülemaailmselt veelgi konkurentsivõimelisemat ettevõtet.“

04. 03. 2021