Pressiteade •

Volvo Cars ja Google jätkavad koostööd uue põlvkonna turvalise ja ühendatud kasutuskogemuse nimel

Volvo Carsi täiselektriliste autode uus põlvkond tõotab iga päevaga paremaks muutuda ja pakkuda lihtsat, rahulikku ja sujuvat Volvo kasutuskogemust – alates auto saamisest selles olemise ja oma nutiseadme kaudu seadistamiseni.

  Volvo Cars oli esimene autotootja, kes tõi turule autod, millel on Android Automotive operatsioonisüsteemiga teabe- ja meelelahutussüsteem koos integreeritud Google Assistanti, Google Mapsi ja Google Play teenustega. Strateegiline koostöö Google’iga jätkub, et viia teabe- ja meelelahutussüsteem ja ühenduvus uuele tasemele.

  Volvo Carsi uue põlvkonna lähenemine kasutuskogemusele on osa VolvoCars.OS-ist, mis ühendab endas elektrilistes Volvodes ja pilves toimetavaid erinevaid operatsioonisüsteeme. Selle alustalaks on Android Automotive operatsioonisüsteem ja uus lähenemine autosisesele ekraanile.

  Volvo Cars ja Google ühendavad insenertehnilisi lahendusi ja disaini ning loovad koos lihtsat ja turvalisusele panustavat kasutuskogemust. Kasutuskogemus on üles ehitatud juhi jaoks olulise informatsiooni esiletoomisele.

  Kõrglahutusega infoekraan annab juhile sõidu mõttes kõige olulisemat informatsiooni nagu kiirus ja aku laetuse tase. Esiklaasinäidik hoolitseb selle eest, et juht ei peaks pilku teelt kõrvale pöörama.

  Tuleviku-Volvodel on ka suur keskne puuteekraan, mis pakub rikkalikku sisu, hõlpsalt jälgitavat informatsiooni ja kiiret reaktsiooni. Peamine põhimõte on, et kõik reisijatele vajalik peab alati olema puudutuse või häälkäsklusega lihtsalt ligipääsetav. Ükski oluline seadistus või infokild ei ole sügavale menüüsse paljude klikkide kaugusele peidetud.

  Tulemuseks on lihtne kasutuskogemus, mis on järjepidev, selge, kergesti hoomatav ja pakub minimalistlikku ja kontekstipõhist lähenemist. See pakub ainult õiget ja vajalikku informatsiooni õigel ajal ning tagab, et Volvo juhid saavad keskenduda turvalisele sõidule.

  „Meie meeskonnad on Google’iga palju aega veetnud, et meie uue põlvkonna Volvode kasutuskogemust veelgi edasi arendada ja täiustada,“ ütles Volvo Carsi tehnoloogiajuht Henrik Green. „Oleme tänu disaini ja tehnoloogia arenduse tihedamale ühendamisele saavutanud suuri edasiminekuid – eriti turvalisuse ja lihtsuse valdkonnas. Oleme veendunud, et see võimaldab meil luua veel paremaid Volvosid ja ka üldiselt latti kergitada.“

  Volvo Carsi uue põlvkonna täiselektrilised autod pakuvad lisaks oma ekraanidele ka sujuvat ühendust sinu mobiilse seadmega. Uue põlvkonna Volvod kasutavad sinu telefoni võtmena ja Volvo Carsi rakendus ühendab sind kõige muuga, mis on seotud tänapäevase elu ja elektriauto omamisega.

  Saadaval on funktsioonid nagu laadimisvõimaluste leidmine ja selle eest tasumine või sinu koduste seadmetega ühendumine, samuti juba praegu populaarsed distantsseadistamise võimalused nagu eelsoojendus ja -jahutus.

  Osana hiljuti esitletud uuest äristrateegiast on Volvo elektriautod saadaval veebilehel volvocars.com. Soovijad saavad veebitellimuse mugavalt esitada kas kodus või esinduses. Iga täiselektrilise Volvoga tuleb ostes kaasa mugav Care pakett, mis sisaldab hooldust, garantiid, autoabi ning vastavalt piirkonnale ka kindlustust ja erinevaid koju paigaldatavaid laadimisvõimalusi.

  Kõik elektrilised Volvod saavad regulaarseid tarkvarauuendusi ja lisafunktsioone üle õhu (OTA), mis tagab, et Volvo muutub ajaga ainult paremaks. Autotootja liikumine ise tarkvara arendamise suunas parandab arendamise kiirust ja regulaarsete üle õhu uuenduste kiiremat väljatulekut.

30. 06. 2021