Pressiteade •

Volvo Cars ja Uber esitlevad isejuhtimisvalmidusega seeriatootmissõidukit

Turvalisimate autode tootja Volvo Cars ja juhtiv sõidujagamisfirma Uber esitlevad täna, 12. juunil, ühiselt väljatöötatud isejuhtimisvalmidusega seeriatootmissõidukit, tegemist on ettevõtete vahelise strateegilise koostöö järgmise sammuga.  

Uber ja Volvo Cars sõlmisid inseneritööalase koostöökokkuleppe aastal 2016 ning on selle aja jooksul välja töötanud mitmeid prototüüpe, mis on suunatud mõlema ettevõtte isejuhtivate autode arendustöö kiirendamiseks. Täna esitletud Volvo XC90 on esimene seeriatootmissõiduk, mis koos Uberi autonoomse juhtimissüsteemiga on täielikult isejuhtiv.  

XC90 baassõiduk on varustatud kõigi olulisemate turvalisuslahendustega, mis võimaldavad Uberil hõlpsasti paigaldada sellele oma isejuhtimissüsteemi. Sel moel suudab Uber valmistuda autonoomse sõidujagamisteenuse osutamiseks.  

Volvo Cars’i autonoomseks juhtimiseks valmis seeriatootmissõiduki olulisemate lahenduste hulgas on mitmed juhtimis- ja pidurdusfunktsioonide tagavarasüsteemid ning akupaketi varuvõimsus. Need on vajalikud juhul, kui mistahes peamiste süsteemidega peaks tekkima tõrkeid - spetsiaalselt loodud tagavarasüsteemid on hetkeliselt valmis sõiduki ohutult peatama.  

Lisaks Volvo varusüsteemidele on sõidukil hulgaliselt andureid, mis võimaldavad Uberi isejuhtimissüsteemil ohutult linnakeskkonnas liigelda ja manööverdada.  

Ühendatuna Volvo sõidukiplatvormiga on Uberi isejuhtimissüsteem edaspidi võimeline ka täiesti iseseisvalt pakkuma ohutut ja usaldusväärset autonoomset sõidujagamisteenust ilma operaatorivajaduseta. Esialgu on aga abiks mission specialist’id ehk eriväljaõppega Uberi töötajad, kes tegelevad autonoomseks sõiduks sobivates piirkondades liikuvate robotsõidukite jälgimise ning abistamisega.  

Täna, 12. juunil, esitletud autonoomse juhtimise võimekusega seeriatootmiseks valmis sõiduk on osa Volvo Cars’i 2016. aastal Uberiga sõlmitud koostöölepingu elluviimisest, mille alusel toodetakse järgnevatel aastatel kümneid tuhandeid isejuhtimisvõimelisi autosid.
 

“Oleme veendunud, et autonoomse juhtimise tehnoloogia võimaldab meil veelgi edasi arendada turvalisust, see on aga meie ettevõtte olemuslik osa,” kinnitas Volvo Cars’i president ja tegevjuht Håkan Samuelsson. “Järgmise aastakümne keskpaigaks on kavakohaselt kolmandik meie müüdavatest autodest täisautonoomsed. Koostööleping Uberiga rõhutab veelgi meie ambitsiooni olla maailma juhtivatele sõidujagamisettevõtetele eelistatuimaks tarnijaks.”  

“Tihe koostöö niisuguste ettevõtetega nagu Volvo on võtmetähtsusega, luues turvalist ja skaleeritavat isejuhtivatest sõidukitest koosnevat autoparki,” kinnitas Uber Advanced Technologies Group’i tegevjuht Eric Meyhofer. “Volvo on tuntud oma turvalisusele pühendumuse poolest, see on ühtlasi ka nende uusima tootmisvalmis isejuhtiva baassõiduki loomise aluseks. Ühendatuna meie isejuhtimistehnoloogiaga on see sõiduk äärmiselt oluline komponent Uberi autonoomses tootevalikus.”  

Volvo Cars plaanib kasutada sarnast autonoomset sõidukikontseptsiooni ka oma järgmise aastakümne algul turuletoodavate isejuhtivate autode loomisel. Need tehnoloogiad võetakse kasutusele järgmise põlvkonna Volvo mudelitel, mis põhinevad SPA2 arhitektuuriplatvormil ning neis pakutakse lahendusi, mis võimaldavad järelevalve vajaduseta autonoomset juhtimist konkreetselt määratletud piirkondades nagu näiteks kiirteedel ja maanteedel.  

Volvo Cars on veendunud, et autonoomne juhtimine toob kaasa märkimisväärseid eeliseid, mis suurendavad liiklusohutust ühiskonnas tervikuna siis, kui kõik sõidukid muutuvad autonoomseks. Senimaani suudab aga tehnoloogia pakkuda klientidele paremat sõidukogemust, võttes kõige tülikamad ülesanded enda kanda, alates kasvõi nii väikestest asjadest nagu stopp-start juhtimine liiklusummikutes.

12. 06. 2019