Pressiteade •

Volvo Cars keskendub uue põlvkonna elektriautode sõiduulatusele ja laadimiskiirusele

Volvo Cars liigub kiirelt täielikult elektriliste autode tootjaks saamise suunas – akude arendus ja tootmine on kodule lähemale toodud ning tuleviku akud saavad kohandatud täpselt klientide vajadusi silmas pidades: sihtideks on pikem sõiduulatus ja kiirem laadimine.

  Varsti saabuva teise põlvkonna täiselektriliste autode liitium-ioonakutehnoloogia saab täiendust ning debüteerib Volvo Carsi lipulaeva XC90 täiselektrilise versiooni pardal.

  Kümnendi keskpaigaks valmiv elektriautode kolmas põlvkond eesotsas menuka XC60 uusversiooniga saab veelgi pikema sõiduulatuse ning seejuures saab akupakist kere kandev osa, mis võtab sisse koha auto põranda sees ning kasvatab nii sõiduki jäikust kui efektiivsust.

  Lähiajal plaanib Volvo Cars koos juhtiva Rootsi akutootjaga Northvolt oma akude energiatihedust võrreldes hetkel turul saadavalolevate akudega kuni 50% võrra kasvatada. Kümnendi jooksul soovib Volvo Cars jõuda energiatiheduseni 1000 Wh/l, et saavutada reaalseks sõiduulatuseks 1000 km.

  Kümnendi keskpaigaks ennustatakse tänu paremale akutehnoloogiale ja uuendustele kiirlaadimise ja tarkvara vallas laadimisaegade lühenemist pea poole võrra.

  „Me soovime täiselektrilise Volvo omamist pidevalt kasulikumaks muuta,“ sõnas Volvo Carsi tehnoloogiajuht Henrik Green. „Meie akude elementide disaini ja integreeritust lihtsustades saame vähendada kaalu ja vabastada ruumi, mis võimaldab akude mahtuvuse, auto sõiduulatuse ja akude laadimiskiiruse osas suuri edusamme.“

  Kuna Volvo Cars püüdleb vaid täiselektriliste autode tootjaks, kasvab paralleelselt ka keskkondliku jätkusuutlikkuse tähtsus. Lisaks akude täiustamisele on samaaegselt sihiks ka süsinikujalajälge vähendada. 

  Volvo Carsi ja Northvolti plaanitava koostöö vilju hakatakse täies ulatuses tootma taastuva energia toel ning 2025. aastaks on sihiks võetud sama saavutamine ka teiste akusid tootvate koostööpartneritega.

  Volvo Carsi strateegia toodetavate akude süsinikujalajälje vähendamiseks on väga selge: neis sisalduvad väärtuslikud materjalid tuleb maksimaalselt ära kasutada. Kui võimalik, plaanitakse akusid taastoota või taaskasutada, või leida neile rakendus mõnes teises valdkonnas, näiteks nagu energia hoiustamine.

  Akud, mis on jõudnud oma elu lõpusirgele, plaanitakse autoriseeritud taaskäitlejate käe all algosakesteks võtta, et olulised materjalid leiaksid uutes akudes kasutust. Planeeritud partnerlus Northvoltiga avab ka ukse nende olemasolevate taaskäitlemisvõimaluste kasutamisele.

  Volvo Cars keskendub ka edaspidi akude vastutustundlikule hankimisele, sealjuures läbi laialdasema plokiahela tehnoloogia kasutamise. Oma partnerite ja tarnijatega tihedamalt koos töötades tugevdab Volvo Cars oma vastutustundlikku hankimismudelit veelgi.

  Juba XC90 järeltulija võimaldab kahesuunalist laadimist, mille käigus saavad kliendid üleliigse elektrienergia auto akust tagasi vooluvõrku suunata. See tähendab, et elektrilise Volvo omanikud saavad elektrihinna ja elektritootmisega seotud emissioonide päevasel kõrghetkel oma auto akust voolu elektrivõrku suunata ning oma autot laadida soodsamal hetkel.

  „Me soovime oma klientidele pakkuda puhtaid täiselektrilisi autosid, mis muudavad nende elu lihtsamaks ja nauditavamaks,“ ütles Volvo Carsi tehnoloogiajuht Henrik Green. „Nutika uuenduslikkuse ja tiheda koostöö abil saame laiendada elektrilise mobiilsuse haaret ja pakkuda seda, mida kliendid soovivad – rohkem sõiduulatust, kiiremat laadimist ja madalamat hinda.

  Volvo Carsi elektrile ülemineku plaan keskendub jõuliselt akude, ajamite ja tarkvara firmasisese disaini, arendustöö ja tootmisvõimekuse kasvatamisele läbi strateegiliste partneritega koos töötamise. Eesmärgiks on kogu akude tarneahela jooksul saavutada maksimaalne efektiivsus läbi sünergia.

  Volvo Cars teatas varem sel kuul, et plaanib koostöös Northvoltiga arendada ja toota jätkusuutlikke akusid. Nendest saab uue täiselektriliste Volvode ja Polestaride põlvkonna nurgakivi, mis tagab ka tulevikus kasvuks vajalike jätkusuutlike akude saadavuse.

  Koostöö Northvoltiga on võtmeelemendiks Volvo Carsi plaanis tõusta elektriliste preemiumautode segmendis tippu ja müüa 2030. aastaks ainult täiselektrilisi sõidukeid. See koostöö ning partnerlus teiste tehnoloogiahiidudega on ka oluliseks sammuks Volvo Carsi firmasisese tootmis- ja arendusvõimekuse kasvatamisel.

30. 06. 2021