Pressiteade •

Volvo Cars toob integreeritud Google’i teenustega meelelahutussüsteemi iCup enamatesse mudelitesse

Volvo Cars uuendab oma mudelivalikut ning lisab oma Androidil põhineva multimeediasüsteemi koos Google’i teenustega mitmetele mudelitele – alates 2022. mudeliaastat saavad selle XC60, S90 ja V90 Cross Country.

Google’iga koos arendatud süsteem muudab arusaama auto meediasüsteemist ning pakub kasutajasõbralikku liidest ja suurepärast ühenduvust.

Volvo Cars on esimene ettevõte, kes Google’iga sellises mahus koostööd teeb ning Androidil põhinevasse süsteemi Google’i rakendused ja teenused integreerib. Täiselektriline XC40 Recharge sai esimeseks Volvoks, millelt selle multimeediasüsteemi leiab.

Et pakkuda kasutajatele nutitelefoniga sarnast, kuid sõidu ajal häälkäsklustega juhtimisele kohandatud kogemust, tutvustab Volvo Cars digitaalteenuste paketti Digital Services. Paketi saab lisada kõigile Volvodele, millel on Androidil põhinev integreeritud Google’i rakendustega multimeediasüsteem iCup.

Pakett pakub juurdepääsu Google’i rakendustele ja teenustele, Volvo On Call rakendusele ja juhtmevabale telefonilaadijale ning kogu paketi kasutamiseks vajalikele andmetele.

Google’i rakendused ja teenused täiendavad Androidipõhise süsteemi funktsioone, pakkudes häälkäsklustega juhitavat abilist Google Assistant, oma klassis parimat navigeerimisteenust Google Mapsi põhjal ning laia valikut rakendusi Google Play kaudu.

Google Assistant võimaldab juhil oma hääle abil asjad ilma teelt tähelepanu pööramata tehtud saada. Hääljuhtimisega on võimalik muuta sõitjateruumi temperatuuri, määrata sõidu sihtkoht, valida muusikat ja saateid, saata sõnumeid – ja seda kõike käsi roolilt võtmata.

Spetsiaalselt auto jaoks kohandatud muusika- ja meediarakendused on saadaval läbi Google Play ning Google Maps pakub ajakohast kaardi- ja liiklusinfot.

Uuele multimeediasüsteemile lisaks saavad mainitud mudelid ka Volvo uusima täiustatud aktiivturvalisuse süsteemi ADAS (Advanced Driver Assistance Systems). See moodne skaleeritav aktiivsete juhiabisüsteemide pakett koosneb radaritest, kaameratest ja ultrahelianduritest.

Uuenduste seast leiab ka uued värvi- ja interjöörivalikud, sealhulgas täielikult nahavabad valikud kõikidele 60-seeria mudelitele. Viimane on saadaval ka XC40 Recharge’ile.

Nende uuendustega samaaegselt on Volvo Cars teatanud, et osana ettevõtte uuendatud strateegiast saab täiselektrilist XC40 Recharge’i osta vaid veebist.

Uue strateegia raames plaanib Volvo Cars saada 2030. aastaks täielikult elektrisõidukeid tootvaks ettevõtteks ning teostada kogu oma autode müüki internetis. Volvo Cars investeerib veebimüügikanalitesse, keskendudes preemiumelektriautode mugavale ja lihtsale pakkumisele.

Täiselektriline XC40 Recharge ja C40 Recharge tulevad müügile Volvo veebipoes volvocars.com, mis läbib põhjaliku uuenduskuuri – klientidele pakutakse lihtsat ostuprotsessi, läbipaistvat hinnastust ja eelkonfigureeritud elektriautosid, mis kõik vähendab tarneaegasid.

17. 03. 2021