Pressiteade •

Volvo Cars toob turule uue täiselektrilise Volvo C40 Recharge’i

Uus Volvo C40 Recharge on Volvo Carsi pühendumuse viimane näide elektrilisele ja heitmevabale tulevikule.

Kõikide linnamaasturi omadustega C40 Recharge on madalama ja sujuvama disainiga. See põhineb CMA sõidukiplatvormil ja on esimene mudel Volvo ajaloos, mis on loodud ainult täiselektrilisena.

Lisaks XC40 Recharge’ile ja C40 Recharge’ile toob Volvo Cars lähiaastatel turule veel mitu elektrilist mudelit.

Juba 2025. aastaks on seatud eesmärk, et 50 protsenti kogu Volvo Carsi müügimahust koosneb täielikult elektriautodest, ülejäänud on hübriidid. Aastaks 2030 on plaanis müüa vaid täiselektrilisi autosid.

“C40 Recharge esindab Volvo tulevikku ja näitab, kuhu oleme teel,” ütles tehnoloogiajuht Henrik Green. “Seda täiselektrilist mugava hoolduspaketi ja kiire tarneajaga autot müüakse ainult internetis. Uue Volvo soetamine pole kunagi olnud nii atraktiivne.”

C40 Recharge’i tagumine osa on silmatorkava disainiga, mis moodustab sobiva terviku madala katusejoonega; uus esiosa tutvustab elektriliste Volvode uut nägu ja sisaldab tipptasemel pikslitehnoloogiaga esitulesid.

Lisaks kliente rõõmustavatele kõrgetele istmetele on C40 Recharge’il salongi isikupärastamiseks vaid sellele mudelile ainuomaste värvide ja dekooride valik. Tegemist on ka esimese Volvo mudeliga, mille salongis ei kasutata enam nahka.

Sarnaselt XC40 Recharge’iga on ka C40 Recharge’il üks parimatest turul olevatest meelelahutussüsteemidest, mis on välja töötatud koos Google’iga ja põhineb Androidi operatsioonisüsteemil. See pakub tarbijatele sisseehitatud Google’i rakendusi nagu Google Maps, Google Assistant ja Google Play pood.

Piiramatu andmeside võimaldab suurepärast ühenduvust ja C40 Recharge saab tarkvarauuendusi otse reaalajas, mis tagab, et teenus on järjepidevalt kvaliteetne.

Auto liigub ühe esi- ja teise tagateljel oleva elektrimootori jõul, 78-kilovatine aku laeb 80 protsendise täituvuseni umbes 40 minutiga. Eeldatav sõiduulatus on umbes 420 km, mis tõenäoliselt tänu tarkvarauuendustele pikeneb tulevikus veelgi.

Kooskõlas oma ambitsiooniga vähendada müügiprotsessi keerukust ja keskenduda atraktiivsetele pakkumistele, on Volvo Cars oluliselt lihtsustanud C40 Recharge’i jõudmist kliendini.

Uus C40 Recharge jõuab kliendini mugava hoolduspaketiga, mis sisaldab teenindust, garantiid, autoabi, kindlustust ja koduseid laadimisvõimalusi.

C40 Recharge’i hakatakse tootma 2021. aasta sügisel Volvo Carsi tehases Belgias Gentis.

02. 03. 2021