Pressiteade •

Volvo Cars toodab 2030. aastaks ainult täiselektrilisi autosid

Volvo Cars on pühendunud kiirestikasvava preemium-elektriautode segmendi liidriks saamisele ja kavatseb 2030. aastaks hakata tootma ainult täiselektrilisi autosid.

  Selleks ajaks soovib ettevõte müüa ainult täiselektrilisi autosid ja oma globaalsest mudelivalikust välja jätta kõik sisepõlemismootoriga autod, sealhulgas hübriidid.

  Ettevõtte üleminek ainult täiselektriliste autode tootmisele on osa ambitsioonikast kliimaplaanist, mille eesmärgiks on konkreetsete tegevuste abil pidevalt auto elutsükli süsinikujalajälge vähendada.

  See otsus tugineb ka ootusele, et nii seadusandlus kui kvaliteetse laadimisinfrastruktuuri kiire laienemine kiirendavad täiselektriliste autode populaarsuse kasvu.

  Volvo Carsi liikumine täiselektrilisuse poole toimub koos kasvava rõhuasetusega veebipõhisele müügile ja Care by Volvo nime kandva täielikuma, atraktiivsema ja läbipaistvama teenuste paketiga. Kõiki täiselektrilisi Volvosid saab osta vaid veebipoest.

  2030. aasta eesmärk ilmestab Volvo elektrifitseerimise strateegia kiirenemist, mida tõukab tagant viimaste aastate suur nõudlus elektriautode järele ja kindel veendumus, et sisepõlemismootoriga autode turg kahaneb.

  „Edukaks jäämiseks vajame kasumlikku kasvu. Seega otsustame kahanevasse ärisse investeerimise asemel investeerida pigem tulevikku – ja see on elektriline ja veebipõhine,“ ütles tegevjuht Håkan Samuelsson. „Me oleme täielikult keskendunud kiirestikasvava preemium-elektriautode segmendi liidriks saamisele.“

  Volvo lansseeris oma esimese täiselektrilise auto, XC40 Recharge’i, ülemaailmselt eelmisel aastal. Nüüd esitleb autotootja ka oma teist täiselektrilist autot, 40-seeria uut mudelit.

  Lähiaastatel tuleb Volvo välja veel mitme elektrilise mudeliga ning lõppu ei paista. Eesmärgiks on, et juba 2025. aastaks moodustaksid elektriautod 50% Volvo globaalsest müügist ning ülejäänud oleksid hübriidid. 2030. aastaks peaks kõik müüdavad Volvod olema täiselektrilised.

  „Sisepõlemismootoriga autode tulevik ei ole enam väga pikk,“ ütles tehnoloogiajuht Henrik Green. „Oleme võtnud eesmärgiks saada ainult täiselektriliste autode tootjaks ja see üleminek peaks toimuma 2030. aastaks. See võimaldab meil vastata oma klientide ootustele ja olla kliimamuutustega võitlemisel osa lahendusest.“

02. 03. 2021