Uudised

Pressiteade •

Volvo Carsi maailma esimene autosisene radarisüsteem tagab, et kedagi ei unustata autosse

Kujuta ette magava lapse tasaseid, vaevumärgatavaid hingamisliigutusi.

Meie inseneride poolt välja töötatud uus autosisene radar on piisavalt täpne ja tundlik, et tuvastada liikumist vähem kui millimeetri ulatuses – näiteks magava väikelapse liigutusi. Esmakordselt on kasutusel funktsioon, mis katab kogu auto salongi, sealhulgas ka pagasiruumi.

Meie uus, 27. septembril avalikustatud radarisüsteem, mis lisatakse uude Volvo EX90 täiselektrilisse maasturisse, aitab ära hoida võimalikke tragöödiaid, mis on kahjuks liiga paljude perede jaoks reaalsuseks osutunud. Statistika näitab, et alates 1998. aastast on USA-s surnud üle 900 lapse, kes on jäetud kuuma autosse. On südantlõhestav, et enamikul juhtudel on laps kuuma autosse unustatud.

Tahame aidata tagada, et kedagi ei jäetaks maha ega unustataks.

Meie uus sisemine radarisüsteem võetakse esmalt standardvarustusena kasutusele Volvo EX90-s ning edaspidi lisatakse ka teistele tulevastele Volvo mudelitele.

Sind toetav tehnoloogia

Sõiduki laes asuvatesse lugemislampidesse ja auto pagasiruumi integreeritud anduritega süsteem on esimene, mis suudab tuvastada kogu auto salongis vähem kui millimeetri ulatusse jäävat liikumist.

Et katta võimalikult suur osa salongist ja märgata, kas laps või lemmikloom on autosse jäänud, oleme paigutanud radarid kogu salongi ulatuses, sealhulgas ka pagasiruumi.

“Keegi ei soovi olla hajameelne või väsinud, kuid me teame, et see võib juhtuda,” ütleb meie vigastuste vältimise valdkonna vanemspetsialist Lotta Jakobsson. “Me kõik oleme inimesed ja hajameelsus on elu tõsiasi. Toetame sind oma tipptasemel tehnoloogiaga, kui sa ei ole parimas vormis, ja aitame vältida pereliikmete või lemmikloomade kogemata autosse unustamist.”

Meie eksperdid on kindlaks teinud, et parim aeg autosse unustatud pereliikme võimalikust kohalolekust märku anda on auto lukustamisel. Sel hetkel aktiveerub sisemine radar ja teeb kindlaks, kas sinu autos on veel inimesi või lemmikloomi. Kui sõidukis tuvastatakse veel keegi, jääb auto lukustamata ja keskekraanile kuvatakse sellekohane meeldetuletus. Ka kliimasüsteem jääb tööle, aidates vähendada hüpotermia või kuumarabanduse ohtu.

“Oleme alati olnud ohutuse valdkonnas juhtpositsioonil ja tahame uusi standardeid seades jätkata elude kaitsmist,” ütleb Lotta Jakobsson. “Emotsionaalne turvatunne laseb sul elu täiel rinnal nautida, aidates samal ajal tragöödiaid ennetada.”

27. 09. 2022