Pressiteade •

Volvo Carsi Torslanda tehas ja Rootsi kontorid alustavad taas tööd

Volvo Cars avab 20. aprillil taas Torslanda tehase, mis oli koroonapandeemia tõttu ajutiselt suletud. Samuti alustavad tööd ettevõtte Rootsis asuvad kontorid. Otsus sündis pärast põhjalikke arutelusid ametiühingutega.

Tehaseruumid ja kontorid on kohaldatud ümber selliseks, et tagada tööle naasvate inimeste tervise kaitse.

Pidevas dialoogis ollakse ka partnerite ja tarnijatega, et tagada tootmise jätkamine tarneahelate ebastabiilsuse olukorras, mis on siiski pidevalt paranemas. Torslanda tehase tootmismahtu korrigeeritakse vastavalt turunõudlusele ja tellimustele.

“Meil on vastutus oma töötajate ja tarnijate ees, taastades oma tegevuse kohe, kui olukord seda võimaldas,” selgitas tegevjuht Håkan Samuelsson. “Parim, mida ühiskonna aitamiseks teha saame, on ettevõtte töö taasavamine turvalisel moel, kaitstes nii inimeste tervist kui ka nende töökohti.”

Valmistudes esmaspäevaseks töötajate naasmiseks on ruumid saanud põhjaliku puhastuse, tõhustatud on koristus- ja desinifitseerimisprotsesse. Peasissepääsude juures on vabatahtlikult võimalik kontrollida kehatemperatuuri ja mõõta vere hapnikusisaldust.

Ükshaaval on üle vaadatud ka kõik Torslanda tehase töökohad nii tervisekaitse kui ka ohutuse seisukohast. Seal, kus ei ole võimalik tagada füüsilist distantsi, on võetud kasutusele muud kaitsemeetmed.

Volvo kontorihoonetes on kohandatud ruumikasutust nii kontori-, nõupidamis- kui ka toitlustusruumides, võimaldamaks füüsilist distantseerumist. Töölauad on vastavalt ümber paigutatud ja piiratakse ka nõupidamis- ning toitlustusruumidesse korraga lubatavate inimeste hulka.

Teistest Volvo Carsi tootmisüksustest avatakse Belgias Gentis asuv tehas samuti 20. aprillil, ent vähendatud tootmisvõimsusega. Ameerika Ühendriikides Lõuna-Carolina osariigis asuv tehas plaanitakse avada 11. mail.

Rootsis Skövdes asuv mootoritehas ja kerekomponente tootev üksus Olofströmis jätkavad oma tootmise planeerimist nädalate kaupa ning kohandavad seda vastavalt teiste tehaste vajadustele.

Teistes riikides asuvad kontoritöötajad järgivad endiselt oma koduriigis kehtivaid korraldusi. Volvo Carsi tervise- ja kvaliteediametnikud loodavad, et Rootsi üksuste kogemusi saab rakendada ka mujal.

Volvo Cars jätkab Rootsi valitsuse toetuspaketi kasutamist, mistõttu enamiku töötajate tööaega on vähendatud. Tänu sellele toetusmeetmele suudab Volvo Cars kaitsta oma läbivalt tervisele fokuseeritud äritegevust kuni turuolukord taas stabiliseerub.

17. 04. 2020