Pressiteade •

Volvo EX90: elegantne, turvaline ja tõhus

Igas Volvos on välimus, funktsionaalsus ja tehniline innovatsioon täiuslikus kooskõlas. Eriti paistab see silma meie uues täiselektrilises Volvo EX90-s.

Meie skandinaavialik disainikäsitlus on lihtne: EX90 on elegantne ja tõhus täiselektriline pereauto, mis on turvalisem, kui ükski varasem Volvo.

Volvo Carsi ja Skandinaavia disainerid on juba korduvalt tõestanud, et praktilisus ja ohutus ei pea tulema esteetika arvelt.

Üks silmapaistvamaid näiteid on EX90 standardvarustusse integreeritud LiDAR. See on kaugseiresüsteem, mis kasutab kauguste täpseks mõõtmiseks impulsslaserit ja suudab tuvastada jalakäijaid kuni 250 meetri kauguselt. LiDAR on üks meie ohutuse nurgakividest autonoomsele sõidule üleminekul.

“Eesmärk oli integreerida LiDAR nii, et see näeks hea välja ja oleks samas optimaalne ohutusrakenduste jaoks,” ütleb meie välisdisaini juht T. Jon Mayer. “Tegemist on auto „silmadega“ ning seetõttu on mõistlik, et need on võimalikult kõrgel. Seepärast otsustasid meie insenerid LiDAR-i tõhususe suurendamiseks paigaldada selle katusejoonele.“

Hea disain tagab suurema sõiduulatuse

Elektriauto välisdisain mängib olulist rolli sõiduki tõhususe suurendamisel.

Hea elektriauto on voolujooneline, vähendades sellega aerodünaamilist õhutakistust. Volvo EX90 ongi just nii disainitud.

Lihtne esiosa ning tasapinnal asetsevad uksekäepidemed tagavad, et õhk liigub katkematult auto tagaosa suunas. See mõjutab nn õhutakistuskoefitsienti, mida kasutatakse auto aerodünaamilise tõhususe määramiseks. Volvo EX90 õhutakistuskoefitsient 0.29, mida peetakse suure 7-kohalise linnamaasturi puhul väga konkurentsivõimeliseks arvuks.

Volvo EX90 elegantsed proportsioonid on inspireeritud jahtide disainist. Esiosa on uhke ja enesekindel nagu purjekal, mis murrab läbi ookeani lainetest. Ka võimaldab tavapärasest kumeram esiosa õhul tõhusamalt ümber auto liikuda.

Rahulik ja tagasihoidlik enesekindlus

Paljude Volvo EX90 disainivalikute puhul on inspiratsiooniallikaks meie Skandinaavia juured.

Põhjamaade pikkade ja valgete suvedega vahelduvad sünged ja pimedad talved olid põhjuseks, miks lisasime panoraamkatuse ja rohkelt klaasi, et lasta salongi võimalikult palju valgust.

Need talved ei ole mitte ainult pimedad, vaid ka külmad. Käreda pakasega lähevad mõtted hubasele kaminasoojusele. “EX90 sisevalgustusega püüame luua sooja sisemust ja veidi külmemat väljanägemist,” ütleb T. Jon Mayer. “Skandinaavias valitseb rahulik ja tagasihoidlik enesekindlus, mis võib esialgu tunduda külmana, kuid inimesi tundma õppides selgub, et nad on sooja südamega. Just sellist enesekindlust püüamegi oma autode väljenduslaadiga edasi anda.”

Uut Volvo EX90 esitletakse 9. novembril Stockholmis.

03. 11. 2022