Pressiteade •

Volvo pakub XC40 Recharge’ile esimest juhtmevaba tarkvarauuendust

Volvo tuleb välja esimese juhtmevaba (OTA) tarkvarauuendusega XC40 Recharge’ile, oma esimesele täiselektrilisele autole.

Peatselt hakkavad XC40 Recharge’i omanikud Euroopas saama mitmeid uuendusi, mis lisavad uusi funktsioone, parandavad tarkvaravigu ning auto teabe- ja meelelahutussüsteemi ja ajami stabiilsust.

Juhtmevabade uuenduste väljatoomine tähendab, et autoomanikud ei pea enam uusima tarkvara saamiseks ja oma elektrilise Volvo uuendatud funktsioonide kasutamiseks teenindust külastama.

See tähendab ka, et uus Volvo saab pärast tehasest väljumist aja jooksul lisanduvate juhtmevabade uuenduste abil üha paremaks.

„Juhtmevabade uuenduste eelised on ilmselged,“ ütles tehnoloogiajuht Henrik Green. „Varem pidi omanik minema teenindusse, et oma autole värskeimad tarkvarauuendused saada. Nüüd peab vaid OK vajutama ja elektriline Volvo hoolitseb ise kõige eest. See ei saaks enam lihtsam olla.“

Tarkvarauuendus sisaldab auto põhiliste elektroonikasüsteemide uut alustarkvara, suuremat laadimiskiirust ja sõiduulatust.

Uuenduse saab ka auto teabe- ja meelelahutussüsteemi aluseks olev Android Automotive operatsioonisüsteem ning parandatakse oluline jõuallika tarkvaraviga.

Tarkvarapaketis sisaldub ka uuendus Bluetooth-ühendusele, kliimaseadme taimeritele, auto digitaalsele kasutusjuhendile ja 360-kraadisele kaamerale.

Uuendus on automaatselt kättesaadav ja XC40 Recharge’i omanikud peavad ainult allalaadimise ja paigalduse kinnitama.

08. 03. 2021