Pressiteade •

Volvo S60 ja V60 saavutasid 5-tärnise Euro NCAP turvalisushinde

Uus Volvo S60 sedaan ja V60 universaal pälvisid täna maksimaalse, 5-tärnise turvalisushinde 2018 EuroNCAP ohutustestidel, jätkates Volvo mudelivalikule juba omaseks saanud 5 tärni hinnete traditsiooni.

Sellega sai taas kord kinnitust Volvo Cars’i maine maailma kõige turvalisemate sõidukite tootjana. Alates V40 kompaktluukpärast kuni suure XC90 maasturini on kõik müügilolevad uued Volvo mudelid varustatud 5-tärnise turvalisustehnoloogiaga.

2018 Euro NCAP testimisprotseduurid on karmimad kui eales varem. Turvalisustehnoloogiale esitatakse uusi ja senisest veelgi kõrgemaid nõudmisi, mis puudutavad muuhulgas jalgratturite tuvastust ja automaatpidurdust ning reahoidmise abisüsteeme. V60 ja S60 kuuluvad uue testimisprotseduuri alusel hinnatud mudelite paremiku hulka.

“See tulemus tõestab, et Volvo Cars on jätkuvalt turvalisuse alal liidripositsioonil ja arendab turvalisustehnoloogiat pidevalt edasi,” kinnitas Volvo Cars Safety Centre´i juht Malin Ekholm. “Valides Volvo, võite alati olla veendunud selles, et sõidate kõige turvalisema sõidukiga.”

S60 ja V60 tuginevad Volvo Cars’i skaleeritaval tootearhitektuuriplatvormil SPA ning jagavad turvalisustehnoloogiat suurema sõsarmudeliga XC60 ja 90-seeria tippmudelitega.

Volvo Cars’i aktiivturvalisuspakett City Safety koos automaatpidurdussüsteemiga on kõikide Volvo mudelite põhivarustuses. Esmakordselt S60 ja V60 mudelitel saadaolev City Safety süsteem hõlmab nüüdsest ka automaatpidurdust, mis võimaldab kokkupõrkeid vältida. City Safety on endiselt ainus süsteem, mis suudab tuvastada nii jalakäijaid, jalgrattureid kui ka suuri loomi.

V60 esmaesitleti sel kevadel oma loomulikus elukeskkonnas – Stockholmi linnaperekonna kodumaja ees. See mudel kannab endas Volvo universaalkerega pereautode uhkeid traditsioone ning sobib suurepäraselt tänapäeva perekonna mitmekülgsete vajaduste ja elustiiliga.

Tänavu suvel tõi Volvo Cars turule S60 sportsedaani uue põlvkonna. Dünaamiline S60 on esimene Volvo mudel, millele ei ole saadaval diiselmootorit, sümboliseerides sel moel Volvo pühendumust elektrifitseerimisele ja suundumist kaugema tuleviku loomisele, kus ei ole enam vaja sisepõlemismootoreid. Tegemist on ka esimese Volvo mudeliga, mida toodetakse Ameerika Ühendriikides, sealses esimeses Volvo tehases Charlestonis, Lõuna-Carolina osariigis.

07. 12. 2018 • Volvo Uus S60Volvo Uus V60