Pressiteade •

Populaarne Volvo XC60 on nüüd nutikam kui kunagi varem

Volvo Cars tutvustab mitmeid oma keskklassi linnamaasturile XC60 tehtavaid uuendusi, mille hulka kuulub uus Androidil põhinev multimeediasüsteem koos Google Mapsi ja muude integreeritud rakendustega, tehes sellest seni nutikaima XC60.

Intuitiivne uue põlvkonna multimeediasüsteem iCup pakub klientidele võrreldamatuid isikupärastamisvõimalusi ja ühenduvust, mida täiendab uus digitaalteenuste pakett Digital Services.

Paketi keskmeks on juurdepääs Google’i rakendustele ja teenustele, nagu häälkäsklustega Google Assistant, oma klassis parim navigeerimisteenus Google Mapsi põhjal ning lai valik rakendusi Google Play kaudu.

Kogu digitaalteenuste paketi kasutamiseks vajalik riistvara on autos olemas, kõik vajalikud andmed sisalduvad paketis.

Volvo Cars on esimene ettevõte, kes Google’iga sellises mahus koostööd teeb ning Androidil põhinevasse süsteemi Google’i rakendused ja teenused integreerib. Pärast aastatepikkust ühist arendamist sai täiselektriline XC40 Recharge esimeseks Volvoks, millelt sellise multimeediasüsteemi leiab.

XC60 on Androidipõhiste teabe- ja meelelahutussüsteemidega Volvode arengu järgmine samm – populaarne linnamaastur muutub järjepidevalt veelgi nutikamaks.

XC60 on turu ühe tihedama konkurentsiga segmendi tipus olnud juba üle kümnendi. 2009. aastast on XC60 Volvo enimmüüdud auto ning 2020. aasta arvestusega on üle maailma müüdud neid rohkem kui 1,68 miljonit.

Ainuüksi 2020. aastal müüdi ligi 200 000 XC60 ning see moodustas peaaegu 29% Volvo kogumüügist. Turuosa arvestuses oli XC60 Euroopa populaarseim keskmise suurusega preemiumklassi linnamaastur ning võttis maailma arvestuses sama segmendi viienda koha.

XC60 on üle maailma noppinud rohkelt auhindu alates disainist kuni turvalisuseni, mudeli suurimaks saavutuseks võib pidada maailma aasta auto tiitlit 2018. aastal.

Turvavarustuse täiustamise raames saab uus XC60 Volvo uusima täiustatud aktiivturvalisuse süsteemi ADAS (Advanced Driver Assistance Systems). See on kaasaegne ja skaleeritav aktiivne turvasüsteem, mis koosneb rohketest radaritest, kaameratest ja ultrahelianduritest.

See platvorm võimaldab XC60-l kasutada aktiivseid turvalahendusi nagu teiste liiklejate tuvastamine, automaatne pidurdamine ja kokkupõrke vältimine. Läbi Pilot Assist funktsiooni ulatab XC60 ka juhile abikäe nii parkimisel kui maanteesõidul.

Kuigi suuremad muutused on toimunud sügaval XC60 sisemuses, leiab ka väljast Volvo disainerite maitsekaid uuendusi nagu värskendatud iluvõre, uus esikaitseraud, peidetud summutiotstega tagakaitseraud ning uued värvi- ja veljevalikud. Eesmises iluvõres olev Volvo märk on nüüd soojendusega ADAS-radar.

Uued viimistlusvariandid nagu luksuslikud nahavabad materjalid või City Weave mustriga tekstiilpolster loovad veelgi võimalusi auto oma maitsele kohandamiseks.

2022 mudeliaasta XC60 tootmine algab mai lõpus.

17. 03. 2021 • Volvo XC60