Uus Volvo XC40 on Euroopa Aasta Auto 2018

Uus Volvo väikemaastur XC40 nimetati Genfi autonäituse eelõhtul 5. märtsil 2018 Euroopa Aasta Autoks 2018. Volvo võitis selle auväärse tiitli esmakordselt.

“Meie jaoks on uue XC40 Aasta Auto tiitli saavutamine igati suurepärase ajastusega,” sõnas Volvo Cars president ja tegevjuht Håkan Samuelsson. “Volvo globaalses mudelivalikus on nüüd esmakordselt kolm SUV-d. XC40 on meile oluline mudel, mis suudab tagada järjekindla müügikasvu meie jaoks uues ja väga kiiresti kasvavas väikemaasturite segmendis.” XC40 tiitlivõit tähendab ühtlasi seda, et nüüd on kogu Volvo globaalne SUV-mudelivalik pälvinud Aasta Auto tiitli nii Euroopas kui ka Põhja-Ameerikas. Nii XC90 kui ka XC60 on möödunud kahel aastal teeninud tiitli North American Truck/Utility of the Year.

Euroopa Aasta Auto 2018 auhind on kauniks järjeks teistele tunnustustele, mille osaks uus XC40 on hiljuti saanud, sealhulgas Aasta Auto tiitel UK juhtivalt autoväljaandelt What Car? XC40 on seadnud oma segmendis uued standardid nii disaini, ühenduvuslahenduste kui ka turvalisustehnoloogia alal. Esimesed tellimused nii Euroopas kui ka Ameerika Ühendriikides ületavad juba 20 000, mis tõestab selle mudeli atraktiivsust autoostjate jaoks. XC40 jõuab peagi ka Hiina turule, mis on maailma suurim autoturg – ka seal loodab Volvo saavutada samavõrd suurt ostuhuvi. XC40 on esimene mudel Volvo uuelt kompaktsõidukite platvormilt CMA, millele hakkavad tuginema ka kõik järgmised 40-seeria sõidukid, sealhulgas ka täiselektrilised mudelid. CMA platvorm on valminud koostöös Geelyga ning annab ettevõttele selles segmendis võimaluse saavutada mastaabiefekti.

Turvalisus- ja juhiabilahenduste hulgas on poolautonoomne juhtimissüsteem Volvo Pilot Assist, City Safety aktiivturvalisuse süsteem, teelt väljasõitmise vältimissüsteem, Cross Traffic alert koos pidurdusabiga ja 360° kaamerasüsteem, mis aitab juhil sõidukit hõlpsasti parkida ka kitsastele parkimiskohtadele. XC40 pakub nutikaid interjöörilahendusi ja funktsionaalseid panipaikasid nii uste sees kui ka istmete all, spetsiaalset telefonihoidikut koos induktiivse laadimisvõimalusega, ning muid mugavuslahendusi. “Meil on selge kasvustrateegia ning oleme pühendunud liidripositsioonile autotööstuse turvalisuse, ühenduvuslahenduste ja elektrifitseerimise alal,” kinnitas Håkan Samuelsson. “XC40 on selle pühendumuse väljenduseks ning arvestades meie klientide tagasisidet ning COTY žürii tänast otsust, oleme õigel teel.”

06. 03. 2018 • Volvo XC40