Pressiteade •

Volvo Cars avab Genti tehases uue akude koosteliini

Volvo Cars avas 5. märtsil ametlikult uhiuue akude koosteliini oma Belgias Gentis asuvas tehases, kus selle aasta lõpus alustatakse ka esimese täiselektrilise auto XC40 Recharge P8 ehitamist.

Uue koosteliini avamine on Volvo Carsi ambitsioonika elektrifitseerimisstrateegia ja kliimameetmete kava värskeim tõestus. Selle eesmärgiks on aastatel 2018-2025 vähendada iga auto elutsükli süsinikujalajälge 40 protsendi võrra, mis on esimene samm 2040. aastaks kliimaneutraalseks saamise suunas.

Järgneva viie aasta jooksul lansseerib Volvo igal aastal täiselektrilise auto, kuna soovib, et just need moodustaksid 2025. aastaks 50 protsenti ülemaailmsest müügist, ning ülejäänud oleksid hübriidid. Recharge on kõiki täiselektrilisi või pistikhübriid-Volvosid ühendav nimi.

„Mul on hea meel seda silmapaistvat sündmust koos meie töötajatega siin Gentis tähistada,“ ütles globaalsete tootmisoperatsioonide juht Geert Bruyneel. „Esimese akude koosteliini saanud tehasena mängib Gent meie tootmisvõrgustiku elektrifitseerimiseks ettevalmistamises teerajaja rolli.“

Kuna mudelivaliku elektrifitseerimine jätkub, saab akude tootmine lähiaastatel oluliseks osaks Volvo globaalsest tootmistegevusest. Genti tehas pakub teistele omataolistele olulist informatsiooni protsesside optimeerimise ja säästlikkuse kohta.

Selle aasta alguses teatas Volvo akude koosteliini ehitamise kavatsustest Charlestoni lähistel Lõuna-Carolinas paiknevasse USA tehasesse. Selle koosteliini ehitamine peaks algama sel sügisel.

Akuelektrisõidukeid ehitatakse ka Volvo Hiinas Luqiaos asuvas tehases, kus CMA platvormil põhinevaid Volvo autosid ehitatakse kõrvuti sõsarbrändide Polestar ja LYNK & CO sarnaste mudelitega.

Eelmisel aastal sõlmis Volvo pikaajalised tarnelepingud kahe juhtiva ülemaailmse akutarnijaga, Hiina päritolu CATLi ja Lõuna-Korea päritolu LG Chemiga. Lepingute raames tarnitakse järgmise kümnendi jooksul akusid järgmise põlvkonna Volvo ja Polestari mudelitele, sealhulgas XC40 Recharge P8.

Gentis asuv tehas on üks kahest Volvo autotehasest Euroopas ning seal on Volvot toodetud alates 1965. aastast. Praegu töötab seal umbes 6500 inimest.

XC40 Recharge P8 on täiselektriliste Volvode perekonna esimene liige. See on Volvo esimene täiselektriline auto ja esimene Google’i Androidi operatsioonisüsteemiga täiesti uue teabe- ja meelelahutussüsteemiga Volvo.

Geely grupis välja töötatud CMA platvormil põhinev XC40 Recharge P8 on müügihitiks saanud XC40 linnamaasturi täiselektriline versioon ning esimene Volvo, mis võitis maineka Euroopa aasta auto auhinna.

10. 03. 2020 • Volvo XC40