Minu Volvo ajakiri

Sommar 2019

TÜHJA RUUMI ILU

Jung-Hyun Lee on Volvo Carsi vanemdisainer ning auhinnatud XC60 disaini autor. Kohtusime Jungiga tema kodulinnas Soulis, et arutada sellistel teemadel nagu lapsepõlv Lõuna-Koreas, Skandinaavia disain ning tühja ruumi ilu.

MÕTLE KASTI SEES

Tudengite eluruuminappuse leevendamiseks Taani pealinnas Kopenhaagenis otsustas üks kohalik ettevõtja kasutada linna sadamapiirkondi ning veeteid, et luua üllatavast materjalist nutikad ja säästlikud kodud.

KLASSIKALINE SKANDINAAVIA DISAIN

Viimasel ajal on Skandinaavia elustiil täitnud läikivate ajakirjade lehti ning elustiiliblogisid üle maailma. Kuid nagu paljud moeasjad, läheb seegi mööda. Üks aspekt Skandinaavia kultuuri juures on siiski ajatu: klassikaline Skandinaavia disain.

UUS PERSPEKTIIV

Kui asi puudutab sinu auto eest hoolitsemist, ei ole selleks keegi paremini kvalifitseeritud, kui Volvo personaalteeninduse tehnik. Kujutle, kui palju parem elu oleks, kui sul oleks oma isiklik tehnik, kes on pühendunud sinu Volvo eest hoolitsemisele, ja nii pikkade aastate jooksul. Volvo personaalteeninduse loomisega võib selline pühendumise tase peagi standardiks saada.Lae alla

Vinter 2019

AVANTO ARHITEKTID JA UUS AURUAJASTU

Tänapäeval kasutame jõuvarude taastamiseks elektrit, kuid Soomes on säilinud ka varasem traditsioon. Sõitsime Helsingisse kohtuma arhitektidega, kes annavad uut energiat Soome saunakultuurile ning arutasime, kuidas nende disainilahendused elu paremaks aitavad muuta.

ELEKTRIFITSEERIMINE

Kui Volvo Cars avaldas 2017. aastal elektrifitseerimise plaani, oli tegu pöördelise hetkega autotööstuses. Ühtlasi tähistas see tohutut arengut teekonnal, mida Volvo Cars alustas juba 40 aasta eest. See on lugu Volvo Carsist ja autode elektrifitseerimisest.

ATLANDI ÜLETAMINE

Volvo Cars avas hiljuti uue tehase ühel oma suurimal turul – Charlestonis Lõuna-Carolinas. Uurisime, kuidas osariigi meeskond plaanib ehitada kvaliteetseid autosid ja luua tugeva kollektiivi.

VALTER SOOSALU

Heidame pilgu musikaalse multitalendi – laulja, muusikakirjutaja ja koorijuhi – Valter Soosalu ellu, kelle kiired igapäevatoimetused paneb ladusamalt veerema uus Volvo XC40.Lae alla

Sommar 2018

MATERJALID

Inspireerituna ainulaadsete materjalide sümbioosist, millest moodustub Volvo XC40 silmapaistev sisekujundus, heidame pilgu tähelepanuväärsetele materjalidele, mida praegu välja töötatakse – bakteritega töödeldud treeningjalanõud, ämblikuvõrgust jakid ning grafeenist ehitusplokid.

NORDIC NOIR

Enam kui kümnendi on Nordic Noir’i nime all tuntud krimikirjandusfenomen juhtinud rahvusvahelisi bestsellerite edetabeleid ning naelutanud vaatajaid üle maailma telerite ette. Kohtusime Rootsi krimikirjaniku Hans Rosenfeldtiga, kes on teleseriaali “Sild” autor, et arutleda Rootsi salapärase külje üle.

KÕRGRANNIK

Võtsime kajakid ja läksime Põhja-Rootsi, et avastada kauneid kõrgranniku loodusmaastikke ning kogeda, mis selle paiga nii omapäraseks ja inspireerivaks teeb.Lae alla

Vinter 2018

REISI ÕIGESTI

Vaatamata külmale on talvised maastikud äärmiselt väärtuslikud. Kas poleks tore, kui saaksime keskenduda nii nende kaitsmisele kui ka nautimisele? Uurime, milliseid valikuid saad teha talvepuhkusteks, mis on head nii sulle kui ka meie planeedile.

TÄIUSEPÜÜD

Volvo Ocean Race’il, mis paneb proovile inimpiirid, on tarvis usaldusväärset jahti. On ainult üks koht, mis on piisavalt pädev seda pakkuma – Volvo Boatyard. Reisime Boatyardi, kus kohtume ekspertidega, kes süstivad tänavuse regati osalejaisse julgust enda ja laevade piire proovile panema.

LÕHNADE SALAKEEL

Kui tahad kõigest korra eemale pääseda, on üks võimalus ronida autorooli. Vahel piisab aga sellestki, kui suled silmad ja keskendud lõhnadele enda ümber. Rootsi parfüümibränd Agonist selgitas meile, kuidas erinevad aroomid võivad tõsta tuju ja meid argielust eemale juhtida.

NÄHTAMATU LUKSUS

Kullipilguga Volvo Carsi siseõhukvaliteedi testimise meeskond vastutab autodes kasutatavate interjöörimaterjalide analüüsimise ja ohutuse eest. Kuidas nad seda teevad ja milline nende tööpäev välja näeb?Lae alla

Sommar 2017

ÄRKA ÜLES! ON AEG MAGADA

Unepuudus on ohtlik, eriti rooli taga. Uneuimasena sõitmine on võrreldav joobes juhtimisega – aeglasem reaktsioon, olukorra ebaadekvaatne hindamine, ümbritseva tajumise vähenemine ja agressiivsus. Aga mida saame meie teha, et tuvastada ja võidelda sellise juhtimise vastu? Selle teadasaamiseks reisisime New Yorki ja kohtusime taksojuhtidega, kes peavad kogu aeg erksad olema.

JÄRGMISE PÕLVKONNA JUHID

Autonoomne juhtimistehnoloogia kujutab endast revolutsiooni autode ja nende juhtide vahel. Kuid mis tunne on üht isesõitvat autot “juhtida”? Ja kuidas jagada juhtimist ja sõidumõnu arvutiga? Palusime inimestel üle maailma ette kujutada, milline oleks nende elu isesõitvate autodega maailmas.

NAHAALKEEMIA

Iga Bridge of Weir’i luksusnahatoote taga peitub sajandijagu teadmisi, käsitööoskusi ja traditsioone. Käisime Šotimaal, saamaks rohkem teada Volvo Cars’i ja Bridge of Weir’i nahakompanii 30-aastase koostöö kohta ja et uurida, miks seda nahka autotööstuses parimaks peetakse.

VOLVO CARS’I VALIDEERIMISMEESKOND

Volvo Cars’i valideerimisinsenerina on Peter Hellgreni ülesanne teha kindlaks, et sinu Volvo oleks just selline nagu peab. Et saada teada, mida teeb Volvo Cars’i valideerimismeeskond, liitusime Peteriga Rootsi läänerannikul, kus kolm täiesti uut Volvo 90 seeria autot proovile pandi.Lae alla

Vinter 2016

ÕNNELIKU KOHA OTSINGUL

Tänapäeval ei mõõdeta luksust asjade järgi. Moodne luksus seisneb ajas, meelerahus ja eelkõige õnnelikkuses. Kuid mis annab meile meelerahu ja teeb meid õnnelikuks? Et jätkata autode arendamist ja muuta Volvo juhtide elu muretumaks, püüab Volvo Cars neile küsimustele vastust leida. Istusime XC90-sse ja võtsime suuna Islandile, et otsida õnne.

MUGAVUSE KUNST

Meie uusimate Volvo autode puhul on disainerid mugavuse muutnud kunstivormiks ja loonud luksuslikud ergonoomilised salongid, mis aitavad parandada su heaolu ja tunda puhast rõõmu Volvo kasutamise üle. Sõidu ajal selga masseerivatest istmetest tippklassi õhukonditsioneerini, mis hoiab salongis õhu puhta, teeme me kõik selleks, et sa end rooli taga õnneliku ja tervemana tunneksid.

VOLVO KOGU ELUKS

CO2 emissioonide piiramine ja kliimamuutuste ohjamine on keeruline ülesanne, kuid samas ka suurepärane võimalus tehnika arenguks. Volvo Carsil on pikaaegne ajalugu autosüsteemide ja -funktsioonide arendamises, millest on kasu ühiskonnale tervikuna. Autod on loodud kestma terve igaviku enne, kui need lähevad ümbertöötlusse ja ühe Volvo eluring uuesti otsast pihta hakkab.

ARUKATEST LINNADEST

Tänapäeval on arukad linnad, kus informatsioon ja kommunikatsioonitehnoloogia on igapäevaeluga läbi põimunud, võtnud sihiks liiklust muuta. Kuid kuidas sobitub Volvo sellesse uude maailma? Vaatame, kuidas arendatakse uusimaid Volvosid, et neid selle uue keskkonnaga siduda ja kuidas see meie kõigi elu turvalisemaks, lihtsamaks ja mugavamaks muudab.Lae alla

Sommar 2016

LOODUSE LOODUD

Aastaid on Gotland ligi tõmmanud muusikuid, kirjanikke, poliitikuid ja filmitegijaid, kes otsivad inspiratsiooni. Muusik Amanda Bergman viis meid Gotlandi täiusliku heli otsingule.

VOLVO CORPORATE INNOVATION OFFICE

Mis oleks, kui eksisteeriks viis saamaks teada, milline konkreetne osa su autos vajab vahetamist ja seda ilma töökoda külastamata? See on vaid üks uuendustest, mida praegu Volvo Corporate Innovation Office’i töötajad testivad.

KÕRVALISTUJANA XC90-s, LUGUSID CHICAGOST

Minu Volvo Ajakiri käis hiljuti Chicagos ja koges selle tuulise linna võlusid parimast vaatepunktist: Volvo XC90 kõrvalistmelt. Kohalike juhatusel avastame Rootsi pärandit Chicagos.

MEIE AKEN MAAILMA

Vabadusetunne, võimalus seigelda ja hetkes elamise mõnu – seda me oma autodest ootame. Võti peitub meie silmades. Vaatame, kuidas Volvo toob täiesti uue maailma, sinu roolitagusessesse ellu.Lae alla

Vinter 2015

ÕHUSUUDLUSED MEHHIKOST

Majesteetlik maastik ja virmaliste ebamaine tants on vaid kaks põhjust, miks inimesed Põhja-Norra linna Tromsøt külastavad. Kuid miks jäävad inimesed paika, kus kõigest 70 000-lises rahvaarvus on nüüdseks esindatud 120 rahvust?

PILGUHEIT SULLE – EKRAANI TAHA

Tänapäeval on sul soovi korral võimalik igapäevaste toimetuste juures teisi inimesi vältida. Kui aga asi puudutab auto loomist, mis on varustatud digiajastuks vajalikuga, on inimestevaheline koostöö siiski võtmetähtsusega.

ÜHISLOOME

Muusikatööstuses ei ole eri žanrite artistide koostöö uue muusika loomisel midagi uut. Nüüd on uudiseks aga ootamatud koostööd ärimaailmas – uus julge koostöömaailm püsiva edu otsinguil.

VIRMALISTEST

2014. aasta novembris püstitati Stockholmis uus rekord. Ühtekokku viie päikesepaistelise tunniga sai novembrist pimedaim kuu rohkem kui viimase saja aasta jooksul. Seega ei tohiks üllatada, et meile, skandinaavlastele meeldib valgus ja seda ükskõik millisel kujul.Lae alla

Sommar 2015

STOCKHOLMI LAAT

Läksime otsima Stockholmis tegutsevaid käsitöölisi ning avastasime traditsioone ja oskusi hindava maailma, kus kõige rohkem maksab kvaliteet.

PROJEKT DRIVE ME

Volvo projekti Drive Me taga seisab Marcus Rothoff. Ta nõustus veidi selgitama, kuidas isesõitvad autod aitavad meil teel oldud aega enda kasuks keerata.

ELU AEGLASEL RAJAL

On aeg anda otsad, kannatlikult hoog maha võtta ning lasta tundidel ja minutitel mööduda, sest me naudime homaaripüüki.

ÕNNELIK OMANIK #994

Kohtume Norra krimikirjanduse kuninganna ja Volvo omanikuga nr 994, Anne Holtiga, et kuulata lugu tema viimasest seiklusest. Heitlusest uhiuue Volvo XC90 nimel.Lae alla