Pressiteade •

Tuleviku-Volvodel on Volvo Carsi enda arendatud operatsioonisüsteem

Volvo Cars võtab tarkvaraarenduse oma kätesse, kuna tarkvarapõhised funktsioonid ja omadused muutuvad autode puhul olulisemaks kui traditsioonilised autotööstuse elemendid.

  Täiselektriliste Volvode uus põlvkond, sealhulgas XC90 täiselektriline mantlipärija hakkavad kasutama Volvo Carsi enda operatsioonisüsteemi VolvoCars.OS, mille arendus on kiirem ja paindlikum. Koos tihedamate üle õhu toimuvate uuendustega muudab see Volvod iga päevaga paremaks.

  VolvoCars.OS saab kõikide elektriliste Volvode põhiliseks süsteemiks. See ühendab nii autodes kui pilves toimetavaid operatsioonisüsteeme, luues ühe tervikliku tarkvarakeskkonna. Alussüsteemideks on Android Automotive OS, QNX, AUTOSAR ja Linux.

  Erinevate rakendusliideste (API), sealhulgas eelnevalt esitletud Extended Vehicle API kaudu pakub VolvoCars.OS arendajatele ligipääsu auto funktsioonidele nagu andurite andmed, kasutajaliidesed ja pilvepõhised funktsioonid nagu autopargiandmed (klientide nõusolekul). See võimaldab arendajatel luua Volvodele uusi teenuseid ja rakendusi.

  „Ise tarkvara arendades saame seda teha märksa kiiremini ja täiustada sinu Volvot kiiremini kui praegu,“ ütles tehnoloogiajuht Henrik Green. „Samamoodi nagu nutitelefoni või arvuti puhul saame uut tarkvara ja funktsioone sinuni tuua mugavalt üle õhu, mis muudab su Volvo aja jooksul üha paremaks.“

  Et ise tarkvara arendamisest maksimaalselt kasu saada, koondab Volvo Cars ka oma täiselektriliste autode juhtsüsteemid üheks tuumiksüsteemiks, mis vähendab keerukust. Selle asemel, et panustada mitmetele erinevatele juhtajudele, mis auto funktsioone ja süsteeme juhivad, hakkab Volvo Cars enda arendatud tarkvara jooksma auto võimsas tuumiksüsteemis.

  Tuumiksüsteem, mis debüteerib uutel 2022. aastal esitletavatel Volvo mudelitel, koosneb kolmest põhilisest juhtajust. Need toetavad teineteist nn nägemise ja tehisintellekti tegevuse, teabe- ja meelelahutussüsteemi ja üldistes juhtfunktsioonides.

  Üleminek kesksele tuumiksüsteemile võimaldab Volvo Carsil ka järk-järgult riistvara tarkvarast eraldada. See tähendab, et autotootja saab riistvara tihedamini uuendada, nii et uued Volvo mudelid saavad alati uusima riistvara.

  Volvo Cars teostab üleminekut ise tarkvara arendamisele ja kesksele tuumiksüsteemile koostöös juhtivate tehnoloogiaettevõtetega. Nende seas on NVIDIA, kellega tehakse koostööd tuumiksüsteemi kallal, ja Google, kes on partneriks teabe- ja meelelahutussüsteemide arendamisel.

  „Kui me kellegagi koostööd teeme, siis valime selleks oma ala tõelised liidrid,“ lisas Henrik Green. „Google on oma Google Mapsi ja Google Assistantiga kasutajakogemuse ja teenuste valdkonnas tõeline liider ja NVIDIA annab meile arvutusvõimsuse ja -kiiruse koorekihi. Selline koostööpartnerite valik on märksa efektiivsem kui ise kõike teha üritamine.“

  Volvo Carsi edukas koostöö tehnoloogiavaldkonna liidritega, mis annab klientidele parima võimaliku kasutuskogemuse, on samuti oluliseks faktoriks otsuse taga avada VolvoCars.OS avatud API-de kaudu innovatsiooni loomiseks kolmandatele osapooltele.

  Teadaanne on kooskõlas Volvo Cars Tech Momentiga.

30. 06. 2021