Pressiteade •

Uus Volvo EX90 kaitseb sind läbi mõistmise

Kui küsida inimestelt, mis neile Volvoga esimesena seostub, vastavad paljud, et see on turvalisus. Oleme oma brändi sellele üles ehitanud ja selle üle uhked.

Meie jaoks ei ole ohutus turundustegevus ega järjekordne regulatiivne takistus, mis tuleb ületada. See on meie kui ettevõtte keskne eesmärk.

Nagu meie tegevjuht Jim Rowan oma kõnes ütleb, oleme olnud autode turvalisuses peaaegu 100 aastat juhtpositsioonil, kehtestades uusi standardeid ja arendades tehnoloogiaid, mis on päästnud palju elusid.

Meie tulevase Volvo lipulaeva, täiselektrilise EX90-ga jätkame seda joont. 9. novembril esitletava EX90 standardvarustuses on täiesti uuel tasemel turvalisussüsteemid, mida ei ole üheski varasemas Volvos. Nii see peabki olema, sest ainult innovatsioon viib meid edasi ja muudab asju paremaks.

Jätkame uuendusi, kuni meie autod ei satu enam liiklusõnnetustesse ja kuni oleme ettevõttena 100% heitmevabad. Kõik selleks, et kaitsta rohkem elusid. EX90 on Volvo Carsi jaoks uue ajastu algus, mis viib meie ohutus-, kvaliteedi- ja innovatsioonipärandi tulevikku.

Inimkogemuse mõistmine

Mida meie uuest Volvo EX90-st oodata? See on auto, mis on loodud mõistma sind ja ümbritsevat keskkonda, et hoida sind, sinu lähedasi ja teisi liiklejaid turvaliselt. Samuti muutub EX90 targemaks ja turvalisemaks, sest õpib uutest andmetest ja saab uuendusi.

Meie uusim ohutustehnoloogia põhineb aastakümnete pikkustel ohutusalastel uuringutel, mis on aidanud mõista inimese käitumist. Igaühel meist on tõenäoliselt elu jooksul olnud vähemalt üks kokkupuude autoõnnetusega.

See ei ole hinnang, kui ütleme, et enamasti oled sa suurepärane juht – tähelepanelik ja vajadusel valmis tegutsema. Kuid me kõik oleme inimesed ja see tähendab, et kogeme ka emotsioone.

Teame, et hajameelsus ja väsimus kuuluvad meie elu juurde ja nad sõidavad meiega koos. Me teame, et sa ei pruugi mingil põhjusel alati olla parimas vormis. Ja liikluses võib juhtuda midagi ootamatut vaid mõne sekundiga.

Seega on meie eesmärk aidata sul olla parem juht ja vähendada õnnetusse sattumise riski. Volvo EX90 on varustatud nähtamatu turvakilbiga, mis sisaldab meie uusimat anduritehnoloogiat, võimaldades autol mõista sinu meeleseisundit ja maailma sinu ümber.

Andurid ei väsi

Alustame väljastpoolt. Tipptasemel andurid nagu kaamerad, radarid ja LiDAR, mis kõik töötavad koos meie põhilise arvutusplatvormi ja tarkvaraga, loovad reaalajas 360-kraadise ülevaate ümbritsevast.

Meie andurid ei väsi ega lase end häirida. Nad reageerivad, kui oled vaid millisekundi võrra hiljaks jäänud. Meie LiDAR tuvastab eesoleva tee nii päeval kui öösel ka kiirteel. See suudab näha väikseid objekte sadu meetreid ettepoole, mis annab rohkem aega teavitamiseks, tegutsemiseks ja vältimiseks.

Kuna õpime autode poolt genereeritud andmetest, näitavad uuringud, et meie tarkvara ja andurid võivad aidata vähendada raskete vigastuste või surmaga lõppevaid õnnetusi kuni 20% võrra.

Meie hinnangul saame vähendada üldist avariidesse sattumist kuni 9% võrra, mis aja jooksul toob kaasa miljonite õnnetuste vältimise. See on suur samm ohutuse ja inimkonna heaks.

Valvas valvur

Nähtamatu turvakilp kaitseb sind ka autos sees. Spetsiaalsed andurid ja kaamerad, mis töötavad meie enda väljatöötatud algoritmidel, mõõdavad juhi pilgu kontsentratsiooni. See tehnoloogia võimaldab EX90-l tajuda, kui oled hajameelne, väsinud või on tähelepanu muul moel häiritud. Tehnoloogia annab sulle esmalt vaikselt, kuid vajaduse korral ka tungivamalt sellest märku. Kui jääd sõidu ajal magama või sind tabab roolis ootamatu terviserike, siis EX90 peatub ohutult ja kutsub abi.

Enne 9. novembril toimuvat ülemaailmset esitlust avalikustame lähinädalatel veel palju üksikasju meie uue täiselektrilise lipulaeva kohta. Püsi lainel!

22. 09. 2022