Pressiteade •

Volvo Cars ja Northvolt kiirendavad üleminekut elektrifitseerimisele uue 3000 töökohaga akutehasega

Volvo Cars ja Northvolt rajavad Rootsi uue akutehase, mis alustab tegevust 2025. aastal. Tehase rajamisega luuakse kuni 3000 töökohta ning täiendatakse kavandatavat uurimis- ja arenduskeskust, mis on osa ligikaudu 30 miljardi Rootsi krooni suurusest investeeringust. Uue akude tootmistehase asukohaks valiti Göteborg.

“Volvo Carsi koostöö Northvoltiga akuelementide osas on võtmetähtsusega meie strateegiliste ambitsioonide jaoks elektrifitseerimise valdkonnas,” ütles Volvo Carsi tegevjuht Håkan Samuelsson. “Volvo on võtnud endale eesmärgiks saada liidriks preemiumklassi elektriautode segmendis ja müüa 2030. aastaks ainult täiselektrilisi sõidukeid.”

Tehase ehitamine algab 2023. aastal ja seal hakatakse tootma tipptasemel akuelemente, mis on spetsiaalselt välja töötatud järgmise põlvkonna täiselektrilistes Volvo ja Polestari autodes kasutamiseks.

Tehase potentsiaalne aastane tootmisvõimsus on kuni 50 GWh, mis võimaldab toota akusid umbes poolele miljonile autole aastas.

Göteborgi Torslandasse rajatava tehase asukoht pakub eeliseid seoses otseteega Volvo Carsi suurimasse autotehasesse, juurdepääsu infrastruktuurile, tugevat taastuvenergia tarnet, kvalifitseeritud tööjõudu ning lähedust nii Volvo Carsi kui ka Northvolti teadus- ja arendusüksustele.

Kuna säästev tootmine on Volvo Carsi ja Northvolti partnerluse keskne põhimõte, siis kasutatakse tehases fossiilivaba energiat, keskendudes taastuvenergia tootmisvõimsuse suurendamisele selles piirkonnas, ning integreeritakse tehnilisi lahendusi, mis seavad ringluse ja ressursside tõhusa kasutamise prioriteediks.

Volvo Carsi ja Polestari täiselektriliste mudelite akude tootmine moodustab suure osa iga auto kogu elutsükli jooksul tekkivatest süsinikdioksiidi heitkogustest. Tehes koostööd Northvoltiga, mis on juhtival kohal säästva akutootmise valdkonnas ja tootes akusid oma tootmisüksuste lähedal Euroopas, saavad Volvo Cars ja Polestar vähendada märkimisväärselt oma tulevaste autode akude hankimise ja tootmisega seotud keskkonnajälge.

“Uus akutehas toetab meie püüdlusi luua täiesti kliimaneutraalne tootmisvõrgustik ja kindlustab kvaliteetsete akude tarnimise aastateks,” ütles Volvo Carsi tehnika- ja tegevusvaldkonna juht Javier Varela.

Northvolti ja Volvo Carsi ühisettevõte saab olema üks suurimaid akuelementide tootmisüksusi Euroopas. Volvo Cars ja Northvolt on kinnitanud tootmisettevõtte juhiks Tesla endise juhi Adrian Clarke’i.

Teadus- ja arendustegevuse keskus, mis hakkab tööle 2022. aastal, loob Göteborgis paarsada töökohta ja muudab Volvo Carsi üheks vähestest autotootjatest, kes on teinud akuelementide arendamise ja tootmise osaks oma terviklikust insenerivõimekusest.

04. 02. 2022