Pressiteade •

Volvo Cars testib uut juhtmevaba laadimistehnoloogiat

Volvo Cars integreerib ja katsetab uut juhtmevaba laadimistehnoloogiat linnakeskkonnas, hinnates selle potentsiaali tulevaste elektriautode jaoks.

Kolme aasta jooksul kasutab Põhjamaade suurim taksooperaator Cabonline täiselektrilisi Volvo XC40 Recharge autosid taksodena, mida laetakse juhtmevabalt Rootsis Göteborgis asuvates jaamades.

Juhtmevaba laadimine on strateegilise algatuse “Göteborgi roheline linnatsoon” üks paljudest projektidest, kus kasutatakse linnas kindlaksmääratud piirkondi säästvate tehnoloogiate arendamise testimiseks.

“Göteborgi roheline linnatsoon võimaldab meil katsetada uusi põnevaid tehnoloogiaid reaalses keskkonnas ja hinnata neid aja jooksul võimaliku laiema kasutuselevõtu jaoks tulevikus,” ütles Volvo Carsi teadus- ja arendustegevuse juht Mats Moberg. “Uute laadimistehnoloogiate katsetamine koos valitud partneritega on hea võimalus hinnata alternatiivseid laadimisvõimalusi meie tulevaste autode jaoks.”

Testis kasutatavad laadimisjaamad tarnis juhtiv traadita elektriliste laadimissüsteemide pakkuja Momentum Dynamics. Kui ühilduv sõiduk pargib tänavale paigaldatud laadimisplatvormi kohale, käivitub laadimine automaatselt ning juhil ei ole vaja autost väljuda.

Laadimisjaam saadab laadimisaluse kaudu energia autos asuvasse vastuvõtjasse. Auto saab hõlpsalt laadimisalusega vastavusse viia, kasutades 360-kraadist kaamerat. Täiselektriliste XC40 Recharge autodel on traadita laadimise võimsus üle 40 kW, mis on umbes neli korda kiirem, kui 11 kW vahelduvvoolu juhtmega laadija, ja peaaegu sama kiire, kui juhtmega 50 kW alalisvoolu kiirlaadija.

Kokku kasutatakse Volvosid rohkem kui 12 tundi päevas ja sõidetakse 100 000 km aastas, mis teeb sellest ka Volvo täiselektriliste autode kui teenust pakkuvate sõidukite esimese vastupidavuskatse.

Juhtmevaba laadimise projektis osalevad ka teised partnerid: ettevõtte enda Rootsi edasimüüjad Volvo Bil ja Volvo Car Sörred, Rootsi energiaettevõte Vattenfall ja selle laadimisvõrk InCharge, linna energiaettevõte Göteborg Energi ning Göteborgi linnale kuuluv munitsipaalmajanduse arenguagentuur Business Region Göteborg.

Eelmisel aastal osales Volvo Cars Göteborgi rohelise linnatsooni algatuse käivitamisel, mille eesmärk on saavutada 2030. aastaks heitmevaba transport. Reaalse linna kasutamine katsealana võimaldab ettevõttel kiirendada tehnoloogiate ja teenuste arendamist elektrifitseerimise, jagatud liikuvuse, autonoomse sõidu, ühenduvuse ja ohutuse valdkonnas.

04. 03. 2022 • Volvo XC40