UUS VOLVO S90

Volvo Cars nõuab kauaoodatud S90-ga oma osa preemiumsedaanide turult

Täiesti uus Volvo S90 on Volvo Carsi sissepääsupiletiks preemiumsedaanide klubisse.

S90 on Volvole suur samm edasi. Rootsi autotootja on rohkem tuntud oma maasturite ja universaalide poolest, kuid S90 turuletoomisega on Volvol kindel plaan raputada preemiumsedaanide turusegmenti oma iselaadse äriklassi sedaaniga.


Varustusega, mis hõlmab uusi tehnoloogiaid alates tippklassi turvalisusest kuni pilvepõhiste rakenduste ja teenusteni, on S90 järjekordseks tõestuseks Rootsi brändi jätkuvast arengust.

“XC90-ga andsime selgelt teada oma kavatsustest. Nüüd oleme ilmselgelt ja kindlalt mängulauas. 11 miljardi dollarilise investeeringuga viimase viie aasta jooksul oleme muutnud Volvo Carsi olemust ning täidame nüüd oma lubadust peadtõstva ja asjakohase Volvo Cars brändina,” ütles Volvo Car Groupi president ja tegevjuht Håkan Samuelsson.


Täiesti uus Volvo S90 on varustatud tasemel poolautonoomse sõidufunktsiooniga Pilot Assist. See süsteem aitab hoida autot õiges sõidureas ka kiirteedel kuni 130 km/h juures ja ei pea enam järgnema eessõitvale autole. Pilot Assist on sammuke lähemal täisautonoomsele sõidule, mis on Volvo jaoks üks võtmetähtsusega arendussuundadest.


S90 tuleb võimsa T8 Twin Engine pistikhübriidjõuallika, ühe luksuslikuima salongi ning võrguühendusega teabe- ja meelelahutussüsteemiga suurte sedaanide turuosas.


“Tahtsime sellesse suhteliselt konservatiivsesse turuossa tuua midagi täiesti uut ja pakkuda visuaalset väljendust, millest õhkub eesrindlikkust ning enesekindlust. Seesmiselt oleme S90 viinud uuele tasemele, pakkudes kõrgklassilist luksuslikku kogemust, mis tagab mugavuse ja juhitavuse,” ütles Volvo Car Groupi disaini asepresident Thomas Ingenlath.

S90 lisab City Safety süsteemile uue funktsiooni – suure looma tuvastuse – see suudab tuvastada suuri loomi, nagu põder, hobune või metskits nii öösel kui päeval. See tehnoloogia annab intuitiivse hoiatuse ning pidurdusabi kokkupõrke vältimiseks. S90 on lõiganud kasu ka Volvo Carsi hiljutisest investeeringust kõrgetasemelisse šassiisimulaatorisse.


“S90 on teinud suure hüppe edasi, kui rääkida sõidudünaamikast, jõudlusest ja sõidust. Me oleme täiesti nullist Volvo sõidukogemuse ümber kujundanud, et saavutada täpsuse, juhitavuse ja mugavuse tunnetus,” ütles dr Peter Mertens, Volvo Car Groupi Teadus- ja Arendusosakonna asepresident.

Volvo S90

Koosta oma unistuste Volvo

Volvo konfiguraatoris