Uus Volvo V60 Cross Country

Uus Volvo V60 Cross Country viib Rootsi pereuniversaali uusi radu vallutama

Noobelautotootja Volvo Cars esitles 25. septembril uut Cross Country versiooni keskmise suurusega preemiumuniversaalist V60. Jõuline V60 Cross Country on värskeim liige Volvo mudelivalikus.

Nii nagu sõsarmudel V60, on ka V60 Cross Country mitmekülgsete kasutusvõimalustega pereauto, mis tunneb end ühtviisi kindlalt nii linnas kui ka maal. Selline võimekus on iseloomustanud Volvo Cross Country mudeleid alates nende turuletoomisest aastal 1997, kui V60 esmakordselt linnakärast eemale, Rootsi metsade vahele pürgis. 
“Uus V60 Cross Country viib pereuniversaali ühest loomulikust keskkonnast järgmisse,” kirjeldas Volvo Cars’i president ja tegevjuht Håkan Samuelsson. “Panime Cross Country segmendile aluse enam kui 20 aastat tagasi. Selle uue mudeliga kinnitame taas kord oma pikaajalisi traditsioone turvaliste, võimekate ja mitmekülgsete pereautode tootjana.” 
Võrreldes V60-ga on V60 Cross Country kliirens kuni 75mm suurem, väljaspool teid sõitmist toetavad ka spetsiaalne Cross Country veermik ja vedrustus. Nelikvedu on põhivarustuses nagu ka mägipidur, elektrooniline stabiilsuskontrollisüsteem, Corner Traction Control funktsioon, mis suunab veojõu jaotust kurvides ja spetsiaalne Off-Road sõidurežiim.

Nii nagu teisedki 60- ja 90-seeria mudelid, tugineb uus V60 Cross Country mitmeid auhindu pälvinud skaleeritaval tootearhitektuuriplatvormil SPA, kasutatud on ka sama turvalisustehnoloogiat ja info-kommunikatsioonisüsteemi. 
“V60 Cross Country on samavõrra rafineeritud olekuga kui teisedki SPA-platvormi jagavad 60- ja 90-seeria mudelid,” kinnitas Volvo Cars´i uuringu- ja arendusvaldkonna eest vastutav vanem-asepresident Henrik Green. “Tänu mitmekülgsetele kasutusomadustele tunneb see end ühtviisi koduselt nii linnas kui maal – seda võimaldavad nii kõrgem kliirens ja isteasend kui ka võimekas dünaamiline nelikvedu.” 
Auhindu pälvinud City Safety tehnoloogia koos automaatpidurdussüsteemiga on põhivarustuses ning aitab juhil kokkupõrkeid vältida. Tegemist on ainulaadse lahendusega, mis suudab tuvastada nii jalakäijaid, jalgrattureid kui ka suuremaid loomi.


Pilot Assist juhiabisüsteem (saadaval lisavarustusena) aitab juhti roolimisel, kiirendamisel ja pidurdamisel hea teekattemärgistusega teedel, sõidukiirustel kuni 130km/h. Põhivarustuses on Run-off Road Mitigation, Oncoming Lane Mitigation ja teised juhiabid, mis auto vastassuunavööndisse või teepervele kaldumisel sõiduki taas õigele rajale juhivad. Valikvarustuses on ristuva liikluse hoiatussüsteem Cross Traffic Alert koos automaatpidurdusega, mis viib turvalisuse uuele tasemele. Kõik kasutatud turvalisuslahendused muudavad uue V60 Cross Country üheks kõige turvalisemaks sõidukiks. 
Volvo Sensus Connect info- ja meelelahutussüsteem on täielikult ühilduv Apple CarPlay'ga ja 4G võrguga ning hoiab autosviibijad kõikjal ja alati ühenduses. Intuitiivselt kasutatav tahvelarvutit meenutav puuteekraan võimaldab juhtida sõiduki funktsioone, navigatsioonisüsteemi, ühenduvusteenuseid ja meelelahutusrakendusi.

Uus V60 Cross Country on saadaval D4 AWD diiselmootoriga. Hiljem on lisandumas ka bensiinimootorid ja mahe- ja pistikuhübriid. Eesti turule on uut V60 Cross Country’t oodata 2019. aasta kevadeks.

Volvo Uus V60 Cross Country

Koosta oma unistuste Volvo

Volvo konfiguraatoris