Uus Volvo S60

Uus Volvo S60 nüüd Eestis
Volvo S60 leiad nüüd kõigist Info-Auto salongidest üle Eesti.

Volvo Cars esitleb uut S60 sportsedaani – tegemist on esimese USAs toodetava Volvo mudeliga

Noobelautotootja Volvo Cars esitles äsja uut S60 keskmise suurusega sportsedaani oma esimeses Ameerika Ühendriikides asuvas tootmisüksuses Charlestonis. Ühtlasi toimus uue Charlestoni tehase ametlik avamine. Nende kahe piduliku sündmusega kinnitab Volvo Cars oma pühendumist USA turule, mis on nii uue noobelsedaani kui ka Volvo jaoks tervikuna väga oluline. Uus S60 on esimene Ameerika Ühendriikides toodetav Volvo mudel.

“Uus S60 on üks kõige meeliköitvamaid Volvo mudeleid läbi aegade,” kinnitas Volvo Cars´i president ja tegevjuht Håkan Samuelsson. “Tegemist on tõelise juhi jaoks loodud sõidukiga, mis võimaldab meil saavutada tugeva positsiooni USA ja Hiina sedaaniturul ning loob Volvo Cars´ile uusi kasvuvõimalusi.” Uus S60 on ühtlasi esimene Volvo mudel, mida ei pakuta diiselmootoriga. See väljendab ettevõtte pühendumist elektrifitseerimisele ja traditsioonilisest sisepõlemismootorist kaugemale vaatavale tulevikule. Volvo Cars avaldas 2017. aastal esimese globaalse autotootjana strateegia, mille kohaselt alates aastast 2019 on kõik uued turuletoodavad Volvo mudelid elektrilised – hübriid- või täiselektrilise jõuallikaga. Uus S60 on saadaval kahe pistikuhübriid-turbobensiinimootoriga versioonina: Volvo T6 Twin Engine AWD pistikuhübriid, mille ühendvõimsus on 340hj, ning auhinnatud T8 Twin Engine AWD pistikuhübriid võimsusega 400hj. Samuti on saadaval Volvo tuntud headuses T5 ja T6 bensiinimootorid.

“Aktiivsed veermiku- ja sõidurežiimid võimaldavad suurepärast kontrolli sõiduki üle ja pakuvad meeliköitvat sõiduelamust, mis muudabki selle auto just juhile suunatuks,” kirjeldas Volvo Cars´i uuringu- ja arendusvaldkonna eest vastutav vanem-asepresident Henrik Green. “Nii toome oma 90 seeria ja teiste 60 seeria mudelite tunnustatud tehnoloogia sellesse segmenti, tulemuseks on üks parimaid sportsedaane.” Uus S60 tugineb Volvo Cars´i skaleeritaval tootearhitektuuriplatvormil SPA, jagades turvalisustehnoloogiat ning kommunikatsiooni- ja meelelahutussüsteemi uue V60 universaalmudeliga, samuti 90 seeria mudelite ning auhinnatud XC60-ga – kõik need on pälvinud oma valdkonna parimad turvalisusreitingud. See muudab uue S60 üheks kõige turvalisemaks sõidukiks. City Safety tehnoloogia koos automaatpidurdussüsteemiga aitab juhil vältida võimalikke kokkupõrkeid. Tegemist on ainulaadse lahendusega, mis suudab tuvastada nii jalakäijaid, jalgrattureid kui ka suuremaid loomi. Esmakordselt maailmas on niisugune süsteem kesksedaanide segmendis - City Safety süsteem rakendab nüüd ka automaatpidurduse, vältimaks laupkokkupõrkeid. Valikvarustusena saadaval olev Pilot Assist süsteem, mis aitab juhti roolimisel, kiirendamisel ja pidurdamisel hea teekattemärgistusega teedel kiirustel kuni 130km/h, on uuendatud kujul senisest veelgi parema kurvisuutlikkusega.

S60 on varustatud ka moodsate juhiabidega, mis auto vastassuunavööndisse või teepervele kaldumisel sõiduki taas õigele rajale juhivad - Run-off Road Mitigation, Oncoming Lane Mitigation ja teiste juhiabisüsteemidega. Samuti on valikus ristuva liikluse hoiatussüsteem Cross Traffic Alert koos automaatpidurdusega, mis viib nii autos kui ka sellest väljapool viibijate turvalisuse uuele tasemele. Volvo Sensus Connect info- ja meelelahutussüsteem ühildub Apple CarPlay, Android Auto ja 4G-võrguga ning pakub autosviibijaile mitmeid ühenduvusvõimalusi. Süsteemi saab juhtida intuitiivselt kasutatava tahvelarvutit meenutava puuteekraani abil, millega on ühendatud ka auto funktsioonid, navigatsioonisüsteem, ühenduvusteenused ja meelelahutusrakendused. Uue S60 elektriliste versioonide valikus on ka sportlik Polestar Engineered tuuningpakett, mille on välja töötanud Volvo Cars´i elektriliste sportmudelite haru Polestar. Polestar Engineered on saadaval vaid T8 Twin Engine pistikhübriidmudelil ning see kujutab endast tervikpaketti, mis hõlmab sõiduki rattaid, pidureid, vedrustust ja mootorijuhtimisplokki, mille tulemusena on S60 T8 kombineeritud võimsus 415hj.

Volvo Uus S60

Koosta oma unistuste Volvo

Volvo konfiguraatoris