Pressiteade •

Volvo toob turule uue praktilise pereuniversaali V60

Noobelautotootja Volvo esmaesitles 21. veebruaril 2018 uut preemiumklassi universaali V60, mis rõhutab taas kord selle Rootsi automargi oskust ühendada kaunis disain igapäevase praktilisusega.

On vähe teisi autotootjaid, kellel oleks Volvoga samaväärne ajaloopärand ning võimekus luua suurepärase disainiga mitmekülgselt praktilisi universaalmudeleid.

“Pereautode ostjad on meie jaoks väga suure tähtsusega kliendid, nii on see olnud juba mitmeid põlvkondi,” ütles Volvo Cars tegevjuht Håkan Samuelsson. “Uus V60 kannab uhkusega neid traditsioone edasi.”

Uus V60 tugineb Volvo skaleeritaval tooteplatvormil SPA, nii nagu ka auhinnatud uus XC60 ning neli tippmudelit 90-seeriast, kõik need on toonud Volvole viimastel aastatel rekordilise müügiedu kõikjal maailmas.

SPA-platvormil põhinev V60 loob uusi standardeid keskmise suurusega preemium-universaalide segmendis – luksuslik interjöör, senisest veelgi rohkem salongiruumi, edasiarendatud ühenduvusvõimalused ning Volvo uusimad juhiabisüsteemid ning muud turvalisust tagavad tehnoloogilised lahendused.

“V60 on Volvo kui automargi jaoks kesksel kohal,” kinnitas Volvo disainiala asepresident Robin Page. “See on rafineeritult peen, kaunite proportsioonide ja uhke hoiakuga, samas aga mitmekülgselt praktiline.”

Vastavalt Volvo plaanidele muuta kõik uued sõidukid elektriliseks aastaks 2019, on V60 mudelivalikus kaks kaksikmootoriga nelikveolist bensiini-pistikuhübriidi - T6, kombineeritud võimsusega 340 hj ning T8, mille võimsuseks on 390 hj.

Tavapäraste bensiinimootorite valikus on T5 ja T6 jõuallikad. Diiselmootori eelistajatele on aga pakkuda D3 ja D4 mootorid.

Uus V60 tugevdab veelgi Volvo liidripositsiooni turvalisuse alal – selle standardvarustuses on rikkalikult turvalisuslahendusi, sealhulgas XC60 ja 90-seeria mudelitelt tuttavad eesrindlikud juhiabisüsteemid, mis muudavad uue V60 üheks kõige turvalisemaks sõidukiks.

22. 02. 2018